Wpis z mikrobloga

@redemptor: jak kupowałem Xboxa to sprzedawca bardzo na siłę chciał mi to ich ubezpieczenie wcisnąć :D a jego najlepszym argumentem było że po dwóch latach się napewno zepsuje
jak podejdziesz do kogoś z obsługi i poprosisz o wyrównanie ceny z internetem to to zrobi.


@resuf: to super, że konsument musi się bronić przed oszustwem i naciągaczami w tak dużych sklepach

@red7000: Jakie #!$%@? oszustwo xD sklep może sobie dowolnie marże ustawiać w dowolnym miejscu (poza cenami dumpingowymi w niektórych przypadkach) jedzcie sobie do Wenezueli czy innej Korei tam ceny ustala państwo ;)
Nie znam się, więc zapytam, czy zachowanie elektromarketow nie powinno pójść pod lupę jakiegoś UOKIK z tym bezpodstawnym zawyżaniu cen? Rozumiem że to niewidzialna ręka Janusza Korwin-Mikke, no ale c'mon.


@greven: w empiku to samo. Książka przez apke i odbiór osobisty taniej niż kupno na miejscu w tym samym salonie
Media expert to samo. Ceny z ich sklepu online są tańsze sporo niż te co maja w stacjonarnym sklepie. Przy kasie jeśli im pokażesz różnice w cenie to menago ci nabije cenę ze sklepu online. Porobane to ale wygląda to że żerują na ludziach nieobeznanych w cenach rynkowych produktu i sprzedają jelenia po zawyżonej cenie. Często nawet na promocjach jest drożej niż regularna cena tego produktu online
@Pietrek9: @LowcaZMroku: masz napisane +3 lata ochrony


@pietrek16: O kuźwa, no to już wyższy poziom januszerki. Przecież jak Ci kasjer powie „Konsola PS5 + 2 lata gwarancji, razem 3759 zł”, to nie dość, że Ci wcisnął płatną gwarancję za pięć stówek, to klient jeszcze zadowolony, że promke wyhaczył na dodatkowe 2 lata ochrony.
@resuf: W MM na zasadzie wielkiej łaski i próby wciskania przy okazji ubezpieczenia (jeśli nie jest już zawarte, jak w tej ofercie). To jest żerowanie na niewiedzy kupujących lokalnie, poza tym zdarzyło mi się już nawet, że produkt z gazetki lokalnie był droższy, bo "nie zdążyli zaktualizować ceny". ;)