Wpis z mikrobloga

#instalacja #pytanie #centralneogrzewanie #inzynieria #dom #remont czy ktoś może jest jakimś specem od pieców? Pytałam już pare osób i nikt nie wie jak zaradzić mojemu problemowi. Centralne ogrzewanie z 2018 roku. Mieszkanie 140m2 ,narożne, 3 piętro. Połowa mieszkania 70m to kuchnia łazienka i przedpokój tam jest podłogowka i kafle, druga połowa 70 m 3 pokoje w tym jeden narożny, kaloryfery. Sterownik znajduje się tam gdzie podlogowka w przedpokoju. I teraz tak. Gdy włączę podłogówkę to całe mieszkanie się nagrzewa ale sterownik wyłączy ogrzewanie po około godzinie i nie włączy przez następne 8 bo podłoga długo trzyma ale pokoje się wychładzają i w połowie dnia w pokoju mam 19 a w przedpokoju 22. Gdy wyłącze podłogówkę ogrzewanie chodzi cały czas prawie w pokojach jest teoche za ciepło. Walczę z tym już 2 rok i nie wiem jak to ugryźć.
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miałem ten problem w domu. Sprawę rozwiązała dokładka drugiego sterownika. Jeden jest od podłogi na dole a drugi od grzejników na piętrze.
  • Odpowiedz
Gdy wyłącze podłogówkę ogrzewanie chodzi cały czas prawie w pokojach jest teoche za ciepło. Walczę z tym już 2 rok i nie wiem jak to ugryźć.


@annielstwo: nie możesz przy wyłączonej podłogówce ustawić termostat na trochę niższą temperaturę, by w pokojach nie było za ciepło?
  • Odpowiedz
@Yooolo: piec grzeje wodę do 55 stopni jeżeli chodzi to w pokojach robi się ciepło tak czy siak jak ustawie termostat to będzie chodził przerywanie a to nie jest dobre dla kondensatow
  • Odpowiedz
@annielstwo: to nie jest problem z piecem, tylko instalacją. Zajrzyj do skrzynki z rozdzielaczami podłogówki, na wejściu powinien być taki jakby mieszacz, pokrętło, zeby ustawiać temperaturę wody wchodzącej do podłogówki.
  • Odpowiedz
@annielstwo: Te przezroczyste pipanty to ograniczniki przepływu, jak płynie woda to grzybki wychylają się w dół. Możesz spróbować skręcić, ale raczej używa się ich, żeby ustawiać proporcje wody na różne obiegi w zależności od ich wielkości. Rozregulowanie może np. oziębić ci kuchnię, a przegrzać łazienkę.

To w kółko to pompka? Na drodze do piecyka nie ma już więcej zaworów/urządzeń?
flecker - @annielstwo: Te przezroczyste pipanty to ograniczniki przepływu, jak płynie...

źródło: comment_1668682376BUVbZwYFKxJO5uu4avRLNO.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz