Wpis z mikrobloga

@MG42: w jakim celu ci po lewej narobili bachory?

@mali8_ po prostu chcieli mieć dziecko, jak większość społeczeństwa. Start i szanse nierówne, ale przy dobrym wychowaniu dzieci ze zdjęcia po lewej mogły/mogą wieść szczęsliwe życie.
  • Odpowiedz
@zasadzka01: Nieważne jakie warunki, ważne że JA CHCE MIEĆ. Jak 4 letnie dziecko, on chce mieć i nic go więcej nie interesuje. A później ludzie sie dziwią, że nazywa się rodziców egoistami, skoro mieli totalnie w dupie warunki dla dziecka, liczyło się tylko to, że oni chcieli „zabawkę”.
  • Odpowiedz
@stanleymorison: Zmieniają się okoliczności, ale my ciągle jesteśmy tacy sami - nasza ewolucja trwała miliony lat i nie zmienia tego 100 lat dobrobytu. Myślenie które odbiera komuś prawa do rozrodu bo nie ma wystarczająco dużo pieniędzy jest przykładem #!$%@? współczesnego społeczeństwa i kultury. Problemy są też w wielu innych aspektach co finalnie prowadzi do tego, że jesteśmy nieszczęśliwi i mamy epidemie chorób psychicznych.
  • Odpowiedz
@analboss: XDD.
Masz racje, im się nie uda XD

Mireczku, nigdzie nie pisałam o takich przypadkach, bo cała dyskusja odnosi się do zdrowych, „normalnych” ludzi, którzy o sobie decydują i mają wybór. Porównywać osobę z trudnym startem do osoby chorej psychicznie/fizycznie w stopniu który uniemożliwia normalne funkcjonowanie to porównanie z dupy.

I nie, nie wystarczy „chcieć”, może dlatego nie jesteś jeszcze multimilionerem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 4
@kocham_wykopka ale skąd oni mają brać wzorce do tego, aby poprawić swoje życie?

To nie jest takie proste wydostać się z patologicznej rodziny, przebywając od dzieciństwa w takim środowisku nie zaczniesz nagle tak od siebie się poprawiać. Najczęściej tacy ludzie potrzebują jakiegoś impulsu do chęci wydostania się z problemu (zauważ, że oni swoją sytuację mogą spostrzegać inaczej niż np. Ty), który to powstał z braku wzorców.

Wiadomo, że części się uda
  • Odpowiedz
@stanleymorison dzieci się robi, bo chce je się mieć. To naturalne, mamy to w genach. Jeśli rodzice mają pracę, dbają o swoje dzieci, otaczają je ciepłem i miłością itp. itd. to już jest bardzo duża podstawą do szczęśliwego dzieciństwa i udanego życia. Jest patola, która dzieci mieć nie powinna, tak samo jak i są ludzie zamożni, którzy nie powinni mieć dzieci.
  • Odpowiedz
@MG42: może nie startowałem z poziomu jak po lewej, ale bogato też w domu nie było...Teraz ja mam łódkę, a dzieci bogaczy z mojego dzieciństwa dymają w korpo za jakieś drobne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
chłopie jest najwyższa inflacja w historii 3RP, niestabilność spowodowana inflacją i wojną powoduje brak miejsc pracy, ale szanse są najrówniejsze.


@destruktlove77: xD I przez to biedni nie mogę wyjść z biedy?

@destruktlove77: ja pochodzę z biednej rodziny z małej wsi na Podkarpaciu i uważam, że osiągnąłem sukces jak na razie, ale dopiero się rozkręcam. Wystarczy ciężko pracować i być odważnym.
  • Odpowiedz
@MG42: Póki nie rozmnażamy się z próbówki ani nie jesteśmy androidami to uważam że mimo wszystko, mimo bardzo negatywnych też aspektów takiej strategii polityki wobec dzieci, to uważam że państwo powinno bardziej mimo wszystko wtrącać się w wychowywanie dzieci aniżeli dziś. Tak jak w stylu azjatyckim że dzieci dłużej siedzą, mają interakcję ze szkołą mając nie tylko stricte lekcje przy tablicy. Innymi słowy powinniśmy lepiej inwestować w przyszłych podatników bo
  • Odpowiedz