Wpis z mikrobloga

W jaki najbezpieczniejszy kupić używany telefon, oprócz odbioru w osobistego? Poprzez olx,allegro, czy przez co? Zastanawiam się, bo gościu zaproponował mi sprzedaż telefonu za pomocą umowy kupna sprzedaży na podstawie danych z dowodu, ale coś mi się wydaje podejrzane. Jak powiedziałem że wolę poz/allegro to napisał za do niego kasę po tygodniu dojdzie, a musi opłaty porobić i zaproponował dostawę za pobraniem. Co o tym myślicie?
#telefon #pytanie #telefony #elekronika #oszukujo #allegro #olx
  • 20
  • Odpowiedz
@Chapi: Na pewno nie olx bo ochrona kupujacych to jedna wielka ściema. Jedyne co masz tam pewne ze ktos nada przesylke- a co w niej bedzis to olx ma jiz w nosie.
  • Odpowiedz
@Chapi Wali scamem na zasadzie zobacz jaki jestem uczciwy. Jak ktoś zapłacić na allegro przez przelewy 24/blikiem to sprzedający ma hajs od razu a po wypłacie z allegro na drugi dzień na koncie. Jeszcze smutna historia o opłatach. 3 red flagi
  • Odpowiedz
@Chapi nie, miałem na myśli że ten konkretny ziomek kręci że przez allegro on ma hajs po tygodniu. Pierwszy red flag to z tym dowodem bo nikt normalny tak nie sprzedaje telefonu bo mamy allegro, drugi to ściema że hajs ma po tygodniu a ostatni to smutna historia o oplatach. Może poszukaj firmy co sprzedaje telefony po leasingowe bo dają gwarancję? Np https://at-outlet.pl/telefony. 3 telefony kupowalem z tej strony. Jeden był wymieniany
  • Odpowiedz
Myslę, że ktoś chce cię przewalić i na kasę i na kredyt, który weźmie na twoje dane.


@dzieju41: Utrwalasz mylne przekonanie, że umowa kupna sprzedaży jest czymś czego należy się bać. Jak jesteś taki mądry to idź weź kredyt znając czyjeś imię i nazwisko oraz nr dowodu - bo pesel nie jest wymagany na umowie.

A jeżeli telefon okaże się kradziony to co? Od razu @Chapi jest podejrzany o kradzież. Tak
  • Odpowiedz
A co jeśli on poda fałszywy dowód, lub jakiegoś słupa?


@Chapi: A jeśli Cie samochód #!$%@?%e jak będziesz jechał do tego typa? Życie opiera się na ryzyku XD Jak nie chcesz ryzykować to kup sobie nowy telefon i dostaniesz paragon ;)

Najlepiej jest kupić na allegro, bo masz historię zakupu, która może działać właśnie jako umowa-kupna sprzedaży gdyby "coś" się okazało.

A jak chcesz kupić poza allegro to obowiązkowo spisz umowę
  • Odpowiedz
I zawsze na umowę kupna sprzedaży, wątpię.


@dzieju41: Mam to w dupie, czy Ty wątpisz, czy nie XD Pracowałem w takim miejscu kilka lat. A sam kilka razy sprzedałem i kupiłem używany telefon.
  • Odpowiedz
Tak jasne xD od umowy kupna-sprzedaży rzeczy ruchomych płaci się podatek i w terminie 14 dni od podpisania składasz dokumenty w skarbówce.


@naciski: Co Ty #!$%@?&sz.

Jak żyję nie widziałem sprzedaży telefonu na warunkach takiej umowy


@naciski: To mało widziałeś kolego w życiu xD
  • Odpowiedz
@naciski: W x-komie mi powiedzieli kiedyś, że jeśli chce wysłać na gwarancję telefon kupiony od kogoś to musi być umowa kupna-sprzedaży w przypadku zwrotu środków pieniężnych, gdyż pierwotnie zwracają środki na konto pierwszego właściciela także ta umowa czasem jest potrzebna.
Dodatkowa na takiej umowie tej z reguły wpisuje się chociażby numer imei.
  • Odpowiedz
@michau92: jezeli polecasz lombard i komis jako gwarant kupowania telefonu to niezle sie tam bawicie. To najczestsze miejsca gdzie kupujesz tel ktore sa nie splacane albo ze zbanowanymi IMEI juz na start
  • Odpowiedz