Wpis z mikrobloga

Kojarzycie, jakąś ofertę internetu 5g bez limitu danych (może od jakiegoś wirtualnego operatora?). Przegrzebuje oferty 4 naszych królujących dostawców, ale albo są to śmietniki z telewizją+telewizorem+wibratorem, albo oferta która akurat dla mojego nadajnika jest niedostępna (np całkiem fajna oferta t-mobile). Szukam czegoś do domu, więc może być ograniczona do jednego nadajnika
#plus #internet #play #orange #tmobile
  • 12
A po cholere ci 5G, ubzdurales sobie cos? Jesli nie ma oferty typu internet domowy bez limitu jak w T-Mobile to nigdzie nie bedzie.


@krzywy_kanister: Nikt mi do chałupy przewodu nie podłączy, a mój dostawca radiowy ostatnio podupadł na jakości, a umowa się akurat kończy
@magicznyfred: No to nic nie zrobisz, moze w Tmobile jest oferta na karte, niekoniecznie internetu domowego, w Orange masz cos dla firm 999gb miesiecznie ale mozesz miec limity w ciagu danego dnia.
Nie napalaj sie na internet bez limitu, to nie oznacza, ze bedziesz mial maksymalna predkosc, ona nadal moze spadac w zaleznosci od obciazenia twojego nadajnika, to bardziej chwyt marketingowy. Narzekasz na radiowke a z LTE wcale nie musi byc
Nie napalaj sie na internet bez limitu, to nie oznacza, ze bedziesz mial maksymalna predkosc, ona nadal moze spadac w zaleznosci od obciazenia twojego nadajnika, to bardziej chwyt marketingowy


@krzywy_kanister: Prędkość nie jest problemem - obecnie mam 20Mb/s i żyje. Bardziej chodzi, by nie rwało VPNa i nie było limitu miesięcznego - bo 4 osoby w domu na tym siedzą
@krzywy_kanister: No nie mam alternatywy za bardzo - było dwóch dostawców internetu radiowego w okolicy - jeden dobry, jeden ciulowy. Jakiś czas temu jednego z nich przejęła jakaś firma krajowa i mam teraz do wyboru dwóch ciulowych. Testowałem komórkowy z Orange i Play - tak na 1 dzień ze zwykłej komórki - chodzą OK
@magicznyfred: Testuj w godzinach szczytu, przez kilka dni. Mialem kiedys internet bez limitu T_mobile, kiedys wyciagalo 40-50 mbs, pozniej musialem do godzin wieczornych przelaczac sie na 3g, na 4g ledwo dalo rade korzystac, dopiero po polnocy w nocy predkosc wracala.
@magicznyfred: Sprawdź swoją lokalizację na beta.btsearch.pl Zobacz, jakie nadajniki są w okolicy, jakich sieci i na jakich pasmach nadają. Najlepsza opcja to nie brać nic w ciemno, czyli kupujesz starter danej sieci i testujesz z apką NetMonster.
@magicznyfred: generalnie najpierw sprawdź to co masz najbliżej domu. Potem sprawdź sobie z prepaida jak to chodzi Jeśli już się zdecydujesz to warto zainwestować w jakąś antenę zewnętrzną, bo bardzo to poprawia stabilność i prędkości