Wpis z mikrobloga

Zełeński o pocisku na terytorium Polski:

"Nie mam wątpliwości bazując na wieczornej informacji przekazanej osobiście – od dowódcy Sił Powietrznych do naczelnego wodza Walerego Załużnego – że to nie był nasz pocisk ani nie nasz atak rakietowy. Nie ma sensu, żebym im nie ufał, przeszedłem z nimi wojnę… Wszystko, czego Ukraina chciała, to rozmawiać całą noc z różnymi przywódcami, uzgodniliśmy, że wiele z tych rozmów będzie niepublicznych… - Mam bardzo proste stanowisko: czy można wpuścić Ukrainę na miejsce? Do czasu zakończenia śledztwa, czy możemy mówić o ostatecznych wnioskach? Czy mamy prawo być we wspólnym zespole śledczym?.. Myślę, że tak”

"Jesteśmy sprawiedliwym państwem. Jeśli to było użycie naszej obrony przeciwlotniczej i na terenie Polski znaleziono odłamki, to chcę dowód. Jeśli, nie daj Boże, jakieś odłamki zabiły tych ludzi, musimy przeprosić. Ale wybaczcie, najpierw dochodzenie, dostęp, dane, które posiadacie, chcemy je uzyskać”.

https://nv.ua/ukr/ukraine/politics/zelenskiy-o-vzryve-v-polshe-ya-ne-somnevayus-chto-eto-byla-ne-nasha-raketa-50284583.html
#ukraina
  • 23
@wykopbeast12345: No to nie ma wątpliwości czy „nie daj Boże” jest szansa, że to jednak ich rakieta? XD Panie Zełenski, najpierw dochodzenie, dostęp, dane, a potem można krzyczeć o tym, że Rosja zaatakowała NATO i że Ukraińcy od początku ostrzegali. Profesjonalnie to się zachował zachód z Polską włącznie. Bez paniki, bez pochopnych wniosków, to trzeba usiąść na spokojnie. A Zełenski to wczoraj jakby mógł to by w imieniu Polski wypowiedział Rosji
@GryzeKisiel: #!$%@? szkoda że ukraińskiego nikt nie rozumie bo bym ci wysłał 13 minut z wywiadu.

Zełeński mówił o tym, że Ukraina poinformowała o tym, że w momencie wybuchu w Polsce Ukraina potwierdza obecność jednak ze swoich rakiet. Natomiast mają informacje o tym, że ich rakieta uległa samozniszczeniu (bo tak działają rakiety z kompleksu s300), i to nad terytorium Ukrainy. Dlatego mówi, że jeśli jakieś odłamki przeleciały taką ogromną odległość, to
@Thorrand: To co się stało ustaliło NATO i USA. Przecież to oni powiedzieli, że najprawdopodobniej to rakieta ukraińska, ale oczywiście śledztwo trwa.

Co miał powiedzieć? No nie wiem, nie krzyczeć że Rosja zaatakowała rakietami Polskę i że to atak na nato? XD Albo dopuszcza możliwość że to ich rakieta albo nie. Ale po tym co ich urzędnicy wygadywali wczoraj i dzisiaj to już lepiej jakby się po prostu nie odzywał i
@wykopbeast12345: No #!$%@? szkoda że wczoraj nie dopuszczał, a jego ludzie juz wypisywali na Twitterze „Article 5!!!!” ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym jakie odłamki, jebło normalnie

Nie chce mi się nawet szukać jego wpisów z wczoraj i wypowiedzi ich rządu. Teraz nagle była jakaś rakieta ale uległa samozniszczeniu.

Ja serio mam w dupie jeśli to była ich rakieta, zdarza się, ale niech się odstosunkują od nato
@Thorrand: gdyby nie mieli przekonania to by nie poszedł taki komunikat. Nie mogą powiedzieć, że z pewnością, bo tym się różnią od wschodnich sąsiadów, że dopóki trwa śledztwo to nikt nie rzuca absolutami. Tam jest tyle radarów, że nato doskonale wie skąd przyleciała rakieta.
@lumpex200: znam ukraiński, dopóki ktoś nie przetłumaczy wywiadu którego wczoraj udzielilał kilku dziennikarzom naraz (a w zasadzie z nimi rozmawiał), to nie będziesz miał źródła po polsku - tylko auto tłumacz. A wywiad trwał prawie dwie godziny, więc będzie ciężko.
gdyby nie mieli przekonania to by nie poszedł taki komunikat. Nie mogą powiedzieć, że z pewnością, bo tym się różnią od wschodnich sąsiadów, że dopóki trwa śledztwo to nikt nie rzuca absolutami. Tam jest tyle radarów, że nato doskonale wie skąd przyleciała rakieta.


@GryzeKisiel:

No nie. Albo masz pewność, albo jej nie masz. Co to za #!$%@??
Poza tym, zdaniem Zełeńskiego, to on ma pewność, że to nie jego rakieta, i
@Thorrand: Dlatego NATO nie mówi, że to z pewnością Ukraina, ale że wszystko na to wskazuje. Przecież wszyscy wiedzą, że ich dane są tak precyzyjne, że to śledztwo to formalność.

Ukrainy nikt na miejsce nie wpuści, bo jest jakby nie patrzeć jedną ze stron i Rosja mogłaby mieć słuszne pretensje, że została pominięta.

A dowody każdy dostanie, jeśli nato będzie miało jakieś pytania to z pewnością zwróci się do Ukrainy. Skoro
Dlatego NATO nie mówi, że to z pewnością Ukraina, ale że wszystko na to wskazuje. Przecież wszyscy wiedzą, że ich dane są tak precyzyjne, że to śledztwo to formalność.


@GryzeKisiel:

No dobrze. W takim razie czekam na wynik tej formalności :)

A dowody każdy dostanie, jeśli nato będzie miało jakieś pytania to z pewnością zwróci się do Ukrainy. Skoro się nie zwraca to widocznie nie mają potrzeby.


Z tego co widzę,
@Thorrand: nie potrzebował dowodów by od razu obwiniać Ruskich i domagać się natychmiastowej reakcji Polski oraz wpuszczeniu swoich wojsk na teren naszego kraju by mogli hehe własne dochodzenie poprowadzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)