Wpis z mikrobloga

@2418682ua:
Rób tylko to co do Ciebie należy, a za dodatkowe rzeczy/nadgodziny zawsze bierz ekstra hajs. Jak szef/przełożony jest w porządku to Ty też bądź, pewnie doceni Twoje starania. Jeśli szef to Janusz który tylko narzeka, i wiecznie marudzi to nie ma sensu dawać z siebie więcej niż 80%, i tak tego nigdy nie doceni. Jak środowisko pracy jest toksyczne, to w międzyczasie szukaj nowej pracy ( ͡~ ͜ʖ
@2418682ua: A, i jeszcze jedno: znaj swoje prawa i walcz o nie. Jeżeli jesteś zatrudniony na umowę o pracę, przysługuje Ci dziennie 15 minut przerwy jeżeli tego dnia pracujesz minimum 6 godzin. Przysługują Ci także 4 dni urlopu na żądanie w roku; żądanie urlopu należy zgłosić najpóźniej tego samego dnia rano. Pracodawca nie może także wymagać od Ciebie przyjścia do pracy wcześniej niż wymaga przygotowanie się do niej (przebranie w odzież
@2418682ua: tak szybko jak to możliwe rozwiń umiejętności oraz kontakty i otwórz własną działalność. Jeśli to możliwe to online i poza Polską.

W pracy nie ma przyjaciół. W pracy się pracuje. Jesteś usługodawcą.

HR jest od chronienia firmy, nie ciebie.

Zawsze dupochron w postaci maila. Wszelkie obietnice słowne niepoparte mailem nie istnieją.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@2418682ua: nie wstydź się wymagać od innych pomocy. Ja w życiu prywatnym bardzo cenię indywidualizm i nie lubię zawracać ludziom dupy. W pracy długo mi zajęło żeby się nauczyć, że nie ma co się czaić z pisaniem komuś żeby pomógł mi w robocie i że jeżeli moja prośba jest ignorowania to mam prawo do eskalacji problemu i nie jest to ta sama sytuacja co trucie dupy komuś z rodziny czy znajomych.
@2418682ua: nie stresuj się w robocie, nie siedź w niej za długo - za rok zmień na lepszą :] dwójeczka w pracy, ogarnij automat do kawy, bądź miły dla wszystkich, nawet dla biurw. Jak rozmawiasz przez telefon o prywatnych sprawach bądź zawsze czujny, wróg czuwa i nadstawia ucha. zawsze.
Jeśli praca biurowa: jak dostajesz zadanie to pokonaj prokrastynację i zacznij coś z nim robić przez 25 minut zaraz z rana. Będziesz wiedział jak bardzo jesteś w dupie od razu i nawet jeśli będziesz prokastynowal przez resztę dnia to będziesz wiedział o co dopytać kogoś doświadczonego przy kawie