Wpis z mikrobloga

Jak rakieta była ukraińska, to Ukraińcy powinni oficjalnie przeprosić, wypłacić rodzinom zabitych sute odszkodowanie i sprawa załatwiona. Na dobrą sprawę to samo powinni zrobić Ruscy jeśli to była ich rakieta. Nasi powinni zrobić śledztwo i ustalić kto winien, wezwać ambasadora na dywanić, zjechać jak burą sukę i uzyskać zadośćuczynienie.Jestem bardzo ciekaw jak rząd PiS sobie z tym poradzi.
#ukraina #rosja #wojna
  • 25
@Himre: A to przed nami się bronili? Co nas obchodzi dlaczego? Powiedz rodzinom zabitych, że Ukraińcy tylko się bronili (o ile to Ukraińcy)
@kingfrog: To samo co z Ukraińcami, my nie bierzemy udziału w tej wojnie i nie chcemy brać.
@Wyrocznia123: ja tam nie wiem czyja to była rakieta, śledztwo chyba jeszcze trwa
@Mikuuuus: Co nas obchodzi to obchodzi. Ukraina mogła uniknąć tej wojny. Wybrała tak jak chciała,
@Himre: Tak, oczywiście. Jeśli ktoś mnie napada to mogę z nim walczyć lub spełnić jego żądania, np. oddając portfel. Jeśli wybiorę walkę to jestem odpowiedzialny za szkody które wyrządze osobom trzecim, nie?
@true-true a teraz zapytaj sam siebie co byś zrobił, ktoś ci wchodzi do domu i mówi że od teraz to może będziesz mógł korzystać z połowy domu, pod warunkiem że będziesz go szanować i usługiwac a w zamian za to może nie wywali cię z reszty
@true-true no jasne że tak, ale sąsiad się chyba nie obrazi jak nie zrobisz tego minutę po wyrzuceniu bandziora, i zapewne powie (o ile jest normalny i chce miec dobre stosunki iż tobą) coś w stylu ,,luz, to nie twoja wina"
@Sonic233_: Ja bym to zrobił w pierwszej kolejności po ustaniu zagrożenia. Nie liczyłbym na to, że sąsiad się nie obrazi, tylko bym zwyczajnie przeprosił. Zwlaszcza, że dla państw jak Rosja czy Ukraina, wypłacenie zadośćuczynienia dwóm rodzinom to tak dla Ciebie dać komuś 0.01gr. Życia zabitym się nie przywróci, ale niesmak można usunąć.
Ukraina mogła uniknąć tej wojny. Wybrała tak jak chciała, a więc niech ponosi odpowiedzialność za swoje wybory.


@true-true: xDDD czyli jak ci ktos wejdzie do chalupy, usiadzie w salonie, to ty masz wybor albo ugoscic wlamywacza herbatka albo byc tym zlym, ktory chce, zeby intruz opuscil dom? NAPRAWDE? XD