Wpis z mikrobloga

To będzie dobry test na sprawdzenie jak bardzo Ukraińcy kłamią w swojej propagandzie.
Jak się okaże teraz, że to rakieta z ukraińskiej OPL, to jak dla mnie są zdyskredytowani i niegodni zaufania. No ale jak faktycznie wystrzelono ją z Rosji, to zyskają na wiarygodności, bo jako pierwsi zaczęli o tym mówić oficjalnie.

#ukraina #wojna
Pobierz Niss - To będzie dobry test na sprawdzenie jak bardzo Ukraińcy kłamią w swojej propag...
źródło: comment_1668556622dr7FDMMSYrb29JXWLBKZVv.jpg
  • 44
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: dalej mi nie odpowiedziałeś na pytanie, czy gdyby okazało się że pocisk jest ukraiński należy zignorować śmierć 2 ludzi.

Nie wiemy czyj to pocisk, ale tak czy inaczej odpowiedzialni za niego są ci, którzy go wystrzelili i nie róbmy sobie jaj. Tak, gdyby nie rosyjski atak nie byłoby ofiar w ogóle, a gdyby nie ukraińska (ewentualna) rakieta nie byłoby 2 martwych Polaków. Jeśli to był błąd, jakaś wada czy cokolwiek
@Narcyz_: Nic nie należy ignorować tylko przydzwonić mocniej kacapom aby ta wojna szybciej się skończyła. Tylko koniec wojny przywróci nam bezpieczeństwo.
rosjanie nie będą walić rakietami to Ukraińcy nie będą odpalać swoi i nic na na łby nie będzie spadać.
Proste?

Wyobraź sobie sytuację- jest napad na bank, bandyta wali z karabinu a policjant odpowiada ogniem z pistoletu. Po strzelaninie okazuje się, że jedna z 190 kul wystrzelonych przez policję przebiła
wam łatwiej przypuszczać że to Ukraina a nie Rosja xD Daj mi jeden argument oprócz jakiejś teorii spiskowej albo podejrzeń. Czy bardziej prawdopodobne jest to że ruska rakieta zabłądziła


@dedler123: ale o co ty się rzucasz? Założenia był takie że to ~5V55K, która w zasadzie nie mogła być wystrzelona z terenu FR. Teraz powoli pojawiają się głosy że mogły to być jednak pociski Ch-101, co zmienia postać rzeczy. Wiadomo, że dopóki
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: ehh, no i winny śmierci jest policjant bo to on zabił, ale to nie znaczy że ma ponieść karę jak bandyta. Tak samo tu. Czy ten policjant jednak nie żałowałby przypadkowej śmierci i nie chciałby zadośćuczynić?

Oprócz winy i niewinności są jeszcze poziomy tej winy, i ukraińska jest najmniejsza, ale nadal potrzebna jest reakcja, a nie udawanie że nie ma tematu.
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: no oczekiwałbym przeprosin i jakiegoś oświadczenia.

Zresztą przypominam, że gość któremu odpowiadałem zapytał "co z tego, jeśli byłaby to ukraińska rakieta". No właśnie dużo bo w tym samym poście jest komentarz Zełeńskiego, że to nie oni. I o to mi chodzi.

Gdyby nie śmierć 2 ludzi nie byłoby tematu.
ich setki w ukraińskie miasta


@dedler123: Ukraińskich też poleciały setki pocisków w tym samym czasie.

postanowili #!$%@?ć w Polską wioskę


@dedler123: Nikt tak nie mówi. Jeśli, to był to zbłąkany pocisk obrony przeciwlotniczej.
no akurat teraz to dużo, bo Zełeński już oskarżył Rosjan, więc by było bardzo #!$%@? gdyby się okazało, że to nie rosyjska rakieta była.

Zresztą #!$%@?, zginęło 2 ludzi, to nie może się rozejść po kościach, nie ważne czyja to rakieta.

ehh, no i winny śmierci jest policjant bo to on zabił, ale to nie znaczy że ma ponieść karę jak bandyta. Tak samo tu. Czy ten policjant jednak nie żałowałby przypadkowej