Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szukam urządzenia do użytku na rowerze. Zależy mi tylko i wyłącznie na integracji ze Strava. Obecnie używam GPS z telefonu, ale w mieście czasem gubi zasięg, a jak jestem w górach to w ogóle nie zdaje egzaminu.

Zależy mi tylko i wyłącznie na wgrywaniu tras na Stravę, nic po za tym. Im mniejsze i mniej podatne na uszkodzenia tym lepiej, ponieważ zdarza mi się przewrócić. Jednak w związku z tym, że urządzenie będę używał też w górach to musi mieć dobry sygnał.

Rozważam albo urządzenie typu licznik albo opaskę. Natomiast będę używał w dwóch rowerach także jak licznik to musi być dość łatwo przekładalny.

#rower #miband #strava
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nie_znany: tylko zapisywać ślad, nie będę używać nawigacji. Im taniej tym lepiej, bo cała reszta funkcji jest mi zbędna.
Szczerze to zupełnie się na tym nie znam, jako wyznacznik ceny wziąłem cenę nowego miband, czyli ok. 200-300.
Mogę dać trochę więcej ale nie chcę nic drogiego, bo po glebie będzie mi szkoda.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jagodowy_krol: nie mam dużych wymagań co do baterii. W górach i tak na koniec dnia muszę ładować wszystkie baterie.
Haczyk jest taki żeby GPS dobrze działał na krętej trasie w górach, w gęstym lesie, bez przeskoków na śladzie. Telefon w kieszeni się nie wyrabia.
@Rybow: wedle mojej zacofanej wiedzy - większość opasek nie ma GPS, a korzysta z GPS telefonu.
Zegarek z GPS będzie lepszy. ale liczniki będą miały lepsze baterie i możliwość (kiedyś tam później) podłączyć kolejne elementy.
Zegarek, jeśli wybierzesz z taką funkcjonalnością, może od razu tez mierzyć tętno.

wg. mnie - przejrzyj opcje zegarek lub licznik z gps i skoncentruj się na tym ile faktycznie baterii potrzebujesz, ile czasu ma na niej
@Rybow: W takim użytku też polecę zegarek, ale to budżet 2-3 razy większy. Sam używam garmina do rejestrowania trasy (bieganie i rower), w zasadzie polega to na naciśnięciu 3 x jednego przycisku, nawet pod mankietem bez patrzenia na ekran. Dwa naciśnięcia żeby zakończyć i zapisać trasę. Po kilku sekundach przychodzi powiadomienie ze stravy że załadowano nową trasę. Do teraz używam podczas biegania i dojazdów do pracy, a licznika z nawigacją używam
@czlowiek-lasu: W zasadzie każdy się nada. Osobiście preferuję te z przyciskami, bo można uruchomić bez patrzenia, ale to już kwestia preferencji. Mają też zazwyczaj możliwość zaplanowania i wrzucenia przez aplikację kursu, który służy do nawigowania - w droższych mapa, w tańszych jako ślad do podążania.