Wpis z mikrobloga

Robię pierwsze podejście od podstaw do Kronik.
Jestem aktualnie w Silbach i mam 3 lvl, 30 PN nic jeszcze nie wziąłem oprócz siły +5 i 20PŻ u Kurta.
Zastanawiam się czy opłaca się iść w kusze? Zawsze w Goticzka tak naprawdę grałem 1h każde podejście i chcę spróbować czegoś nowego. Jeśli kusze to wtedy broń 2h jako backup?
Z góry dzięki za protipy wszelkie dla chuopa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kronikimyrtany #gothic
  • 10
@asdf1235: Kusza jako tako w Gothicu (w New Balance czyli ulepszonym Returningu jedyny sensowny build stricte pod kuszę, ale ten mod to zupełnie inna bajka) nigdy nie będzie pełnoprawną bronią, zawsze co najwyżej dodatkową. Możesz sobie spróbować zrobić build pod kuszę, i pewnie w Kronikach będzie dało się tym przejść grę bo sama gra daje mnóstwo PN do zdobycia, ale jednak to zawsze jest broń, która wymaga siły do noszenia, a
@mutozostaw: @Lesiu198: @bary94pl:
Hmmm no rozumiem, piękne dzięki. Wybór pada finalnie na opcję Broń miecz 1h + kusza dodatkowo w takim wypadku, chcę się sfocusować albo na sile albo zręka, nie mieszać. Lecę zagonić nierobów ze statku do roboty chuopskiej.()
@asdf1235: "isc w kusze" oznacza co w praktyce?

skaluja sie po zwinnosci jak bron dystansowa a wymagaja sily, mozesz isc w sile, miec bron 1h/2h a przy okazji najlepsza mozliwa kusze i podlevelowane strzelanie z kuszy ktora nie dostanie bonusu ze zwinki. Kusza jest wtedy takim dodatkiem do postaci pod sile zeby nie biegac z lukiem na 10 zwinki cala gre.

mozesz isc odwrotnie, w zwinke i miec luki albo biedakusze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@asdf1235: grałem też swoją pierwszą grę pod kuszę i mieszany build siła+zręczność i było bardzo przyjemnie do grania. Kroniki to nie Gothic II NK gdzie taki build to męczarnie, wręcz przeciwnie. Masz w domu Albyna księgi z radami co do rozwoju postaci i tam twórcy nawet polecają mieszanego builda i ja się zgadzam że w Kronikach jest on bardzo silny i łatwo osiągalny.