Wpis z mikrobloga

@ko_owrotka: Cześć Mirki (ʘʘ) szukam lornetki na prezent, te wszystkie parametry, które podają w ofercie nic mi nie mówią :/ mój budżet to 150-200 zł, chociaż wiadomo - cebula mocno ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Znalazłam coś takiego: https://military.pl/p/blackfire/lornetka-wojskowa-blackfire-magna-zoom-10-30x50-35264
Czy warta jest swojej ceny? Czy może znajdę coś lepszego w tym budżecie?
Lornetka do celów turystycznych, oglądania przyrody i wypatrywania poroża ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#myslistwo #przyroda #bushcraft #militaria
  • 10
@ko_owrotka: mi zawsze mówili, że lornetki ze zmiennym powiększeniem (zoomem) są do niczego. Ogniskowa powinna być stała, powiększenie maksymalne, żeby oglądać z ręki, bez statywu, to 10x. Do obserwacji dziennych wystarczy 10x30. To drugie to średnica obiektywu. Do obserwacji nocnego nieba, czy w ciemnościach to już 10x50. Ale konkretnego modelu Ci nie podam, bo wypadłem z tematu
@przemd11: no właśnie on w swoim artykule odnośnie recenzji Delty Optical podaje: "Lornetka Delta Optical Voyager II 10x50 moim zdaniem nie jest warta zakupu. W podobnej cenie jest Celestron G2 UpCIoser o tych samych parametrach, gdzie obraz jest znacznie lepszej jakości."
A na youtube pod jednym z filmów, na pytanie która z nich jest lepsza odpowiada: "zdecydowanie lepsza jakość obrazu oraz pole widzenia ma lornetka Delta Optical." Także coś nie halo