Wpis z mikrobloga

lubię rodzynki

ale nie dodaje ich do ciast czy innych potraw tylko jem poprostu z miski jak czipsy

jedni piją piwo, inni palą papierosy a ja jem rodzynki

zrobiłem sobie mały zapas zanim zdrożeją przez #inflacja ale 40 paczek czyli 16kg ze zdjęcia starczy mi ledwo na 2-3 miesiące, musze dokupić jeszcze ze dwa razy tyle żeby zabezpieczyć się na cały rok

takich jak ja jest chyba więcej #bandarodzynkarzy bo coraz trudniej kupić rodzynki, zwłaszcza w sieci sklepów #biedronka

czasem robię objazd po mieście żeby uzupełnić zapasy i w żadnym sklepie nie ma, jak już trafię i są np dostępne 4 paczki to nie biorę wszystkich tylko np 2 a 2 zostawiam bo wiem, że inni rodzynkarze też potrzebują więc nie wykupuję wszystkiego

#rodzynki #oswiadczenie #zakupy #chwalesie #jedzzwykopem #niewiemjaktootagowac
Ksemidesdelos - lubię rodzynki

ale nie dodaje ich do ciast czy innych potraw tylko...

źródło: comment_1668449932Ffmnaa01auQF35hEqGl1F2.jpg

Pobierz
  • 89
rodzynki to glownie cukier, w duzych ilościach to bardzo kiepska przekąska


@kocot: nie tylko cukier, jest wiele zalet spożywania rodzynek

Rodzynki zawierają te same cenne składniki odżywcze co winogrona, tyle że bardziej skoncentrowane. Dostarczą sporo łatwo przyswajalnych cukrów, a tym samym polecane są jako przekąska dla dzieci i osób aktywnych fizycznie. Ponadto mogą pomóc w leczeniu anemii, mają w sobie bowiem spore dawki żelaza, manganu i miedzi. Znajdziemy w nich także
@Ksemidesdelos: Mój stary to fanatyk rodzynek. Pół mieszkania #!$%@? rodzynkami najgorsze. Średnio raz w miesiącu ktoś wdepnie w leżącą na ziemi rodzynkę i trzeba odkażać w szpitalu bo tego ścierwa się brzydzimy nawet dotknąć. W swoim 22 letnim życiu już z 10 razy byłem na takim zabiegu. Tydzień temu poszedłem na jakieś losowe badania to baba z recepcji jak mnie tylko zobaczyła to kazała sernik wyjmować xD bo myślała, że znowu
rodzynki zawierają średnio 500 gramów cukru w 1 kg. To sobie policz ile cukru przyjmiesz


@seboxtc: powiem Ci, że jak jadłem czipsy lub inne przekąski to przybierałem na wadze i musiałem sporo się wysilać żeby schudnąć a odkąd jestem na diecie rodzynkowej (a trwa to już wiele miesięcy ciągiem) moja waga praktycznie stoi w miejscu

jakoś te naturalne cukry z rodzynek sie tak nie odkładają u mnie jak sztuczny cukier z