Wpis z mikrobloga

@zuchtomek: Ale testujesz sprzęt dlatego żeby zweryfikować jego dane techniczno-taktyczne, inaczej wierzysz na słowo producentowi. Dodatkowo w cywilizowanym kraju robisz test w porównaniu z konkurentami, vide testy Leo 2 i K2 w Norwegii. Opieranie się na testach kogokolwiek innego też jest niepoważne - każda armia ma inne wymagania co do sprzętu. W przypadku zakupów za miliardy postępowanie takie jak polskiego MON nie powinno mieć miejsca - to jest poziom republiki bananowej.
@willard: No, ale te K2 testuje ichnie DtaQ, są w służbie innego kraju i można zweryfikować ich skuteczność. Wierzysz nie tylko producentowi, ale i dowództwu, które go wybrało (tak wiem, że to jeden kraj).

Ja odnoszę się tylko do wrzuconego porównania - testy borsuka to nie jakieś wojskowe fanaberie tylko jeszcze testy producenckie.

To jak działają przetargi w Polsce to osobna sprawa, na temat której się nie wypowiadam ;P
@willard: @Dodwizo: Tak wersje wyposażenia się produkują dla Polski i testuje je ichnie DtaQ przed dostarczeniem do nas, nie zmienia to faktu, że 'baza' jest mniej lub bardziej sprawdzona.

Borsuk nie ma nawet bazy.

No i mi chodzi jedynie, że tweet wprowadza w błąd jakoby to MON zarządził te testy i utrudniał, a to nie prawda bo to testy producenckie i takie też Koreańczycy robią (pomijam na ile rzetelne one
@Dodwizo: No nie, pytanie zadane w tweecie to „kiedy Koreanski sprzet przeszedl podobne testy” - odpowiedz to przeszedł na etapie produkcji i teraz również wersje zmodyfikowane przechodzą przez testy wewnetrzne.

Testy borsuka polegają na wyborze wersji, ktora dopiero wejdzie do produkcji.

Tweet skupia się na testach, nie samych przetargach i jest naciągany.

Rozumiem, że intencje dotyczyły może „zakupów w ciemno”, ale testy producenckie nie mają nic do tego.
@Dodwizo: Ja to zamiast czekać nie wiadomo ile na kota w worku (as-21), wziąłbym te bradleye z pustyni i wsadził do 18 dywizji ( ͡° ͜ʖ ͡°). Pewnie policzyliby jak zwykle jakieś grosze za to.

Wtedy też MON faktycznie mógłby powiedzieć, że ten BWP pasuje do ciężkiego czołgu M1.