Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, chciałem zaczerpnąć opinii odzieżowej a konkretnie jakich marek ubrania wg. Was są ok, które byście chętnie nosili bo np. daną markę lubicie i czujecie, że jest "ekskluzywna", nie jest tak popularna na ulicy i ostatecznie które uznajecie powszechnie za przypałowe/noszone często przez patologię/dresiarstwo/gimbazę albo nigdy byście tego nie ubrali bo np. połowa szkoły/pracy/osiedla nosi tego podróbki.
Jak wiadomo niektóre marki są częściej wybierane przez niziny społeczne i przez to"psuje się odbiór" danej marki.
Chciałem się podzielić moją listą z tymi markami, które wydają mi się ok oraz z tymi bardziej "obciachowymi".
Pomijam kwestie ceny czy kogoś stać czy nie oraz faktycznej jakości materiałów, skupmy się na odczuciu do samych brandów.
Nie uwzględniam na liście marek wizytowych (typu Strellson, Vistula itd), sportowych (Adidas, Nike, UA, TNF itd.) ani tych z popularnych i tańszych sieciówek, szczególnie w naszym kraju (grupa LPP, H&M, C&A, Carry, Newyorker, Bershka, Pull&Bear, Kappahl, Stradivarius, Cubus itp).
Lista zawiera zarówno te marki które są przystępne cenowo jak i te prestiżowe/drogie.
Oczywiście lista nie jest kompletna/zamknięta, zawęziłem próbkę marek bo są ich setki no i są to tylko moje subiektywne odczucia z którymi liczę, że się możecie nie zgadzać.
Chętnie poznam cudze zdanie korygując moją listę lub dodając kolejne pozycje. Zapraszam do dyskusji.
(Te z pytajnikiem na końcu oznaczają, że mam mieszane odczucia.)

Lista "przypałowych":
- Louis Vuitton,
- Guess,
- EA7,
- Tommy Hilfiger,
- Calvin Klein,
- Michael Kors,
- Boss,
- Philipp Plein,
- Jack&Jones,
- Versace,
- Gucci,
- Balenciaga,
- Levi's (?)
- Pepe Jeans (?)
- Dolce&Gabbana (?)

Lista mniej przypałowych:
- Moncler,
- Desigual,
- Diesel,
- Superdry,
- DKNY,
- Dsquared2,
- Balmain,
- Abercrombie&Fitch / Hollister,
- Alpha inustries,
- Petrol,
- Tom Ford,
- Moschino,
- Hally Hansen,
- Gant,
- Bottega Veneta,
- Timberland,
- Trussardi,
- Valentino,
- Aeronautica militare,
- Oakley,
- Paul Smith,
- JOOP!,
- Massimo Dutti,
- MCM,
- MCQ Alexander McQueen,
- Mexx,
- Burberry (?),
- Givenchy (?),
- Dior (?),
- John Richmond (?),
- Supereme (?),
- Yves Saint Laurent (?),
- Prada (?),
- Fendi (?),
- Kenzo (?),
- Lacoste (?)
- Ralph Lauren Polo (?)

#modameska #moda #odziez #ubrania #marki #zalando
  • 6
@ubog: Twoje pytanie jest bardzo łatwe i bardzo trudne w udzieleniu rzetelnej odpowiedzi na takowe jednocześnie. U mnie to wygląda na przykład tak, że w większości przypadków totalnie nie patrzę na marki a kupuję po prostu to co mi przypadnie do gustu w jakiś sposób, żadnej ekskluzywności również nie czuję. Bo dla mnie t-shirt za 20 zł oraz t-shirt za 200 zł czy 2000 zł dalej jest tylko i wyłącznie t-shirtem.
@Cztero0404: zgadzam się i podoba mi się ta dosyć dojrzała odpowiedź, ja chętnie noszę odzież bez żadnych logotypów, byle materiał był sensownie dobry ale nie jest to zawsze łatwe taką znaleźć.
Sprawa bardziej dotyczy kwestii gdzie na przykład otrzyma się dwie koszulki w prezencie, jedną np CK czy LV a drugą z mniej opatrzonym napisem który nie wywołuje w nas negatywnych skojarzeń które posiadamy nawet często podświadomie.
@ubog: Przecież te marki, które podałeś jako "przypałowe" to ludzie z nizim co najwyżej chodzą w chamskiej podróbie i to zazwyczaj w t-shirtach. Nie uświadczych ich w kurtce, koszuli czy bluzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie potrzebnie się ograniczasz - wejdź sobie na strony producentów - Ralph Polo czy TH i sam będziesz będziesz widział różnicę pomiędzy tym co noszą dresiki, a tym co jest faktycznie od