Wpis z mikrobloga

Zrobiłem jedenastkę najdroższych Polskich piłkarzy U21. Jeśli chcesz być wołany za 5 lat aby zobaczyć co z tych gagadków wyrosło zaplusuj ten wpis.

Ceny wziąłem oczywiście z Transfermarkt. Ustawienie wybrałem najbardziej optymalne aby zmieścić w nim najdroższych piłkarzy. W zasadzie Adrian Benedyczak został nieco "naciągnięty" bo to napastnik a tutaj ustawiony na prawym skrzydle. Poniżej jeszcze lista zawodników z ich wartościami i klubami w których grają:

Bramkarz:
Marcel Lotka - Borussia Dortmund - 1,3 mln euro

Obrońcy:
Michał Karbownik - Brighton - 2 mln euro (aktualnie wypożyczony do Fortuny Duesseldorf)
Maik Nawrocki - Legia Warszawa - 1,5 mln euro
Ariel Mosór - Piast Gliwice - 1,5 mln euro
Mateusz Żukowski - Glasgow Rangers - 1,5 mln euro (aktualnie wypożyczony do Lecha Poznań)

Pomocnicy:
Nicola Zalewski - Roma - 15 mln euro
Kacper Kozłowski - Brighton - 8 mln euro (aktualnie wypożyczony do Vitesse Arnhem)
Mateusz Bogusz - Leeds - 1,5 mln euro (aktualnie wypożyczony do UD Ibiza)
Adrian Benedyczak - Parma - 2 mln euro

Napastnicy:
Jakub Kamiński - VfL Wolfsburg - 10 mln euro
Bartosz Białek - VfL Wolfsburg - 4 mln euro (aktualnie wypożyczony do Vitesse Arnhem)

Rezerwowi:
Bramkarz - Kacper Tobiasz - Legia Warszawa - 1 mln euro
Obrońca - Konrad Gruszkowski - Wisła Kraków - 0,6 mln euro
Pomocnik - Mateusz Łęgowski - Pogoń Szczecin - 1,5 mln euro
Napastnik - Arkadiusz Pyrka - Piast Gliwice - 1 mln euro

#reprezentacja #pilkanozna #ekstraklasa #mecz
enzojabol - Zrobiłem jedenastkę najdroższych Polskich piłkarzy U21. Jeśli chcesz być ...

źródło: comment_1668287575IYNsuRdwenvw7cXh8QN9Bs.jpg

Pobierz
  • 27
@zielonkaTop: No Białek trochę zgasł. Ten Lotka to też niewiadoma w sumie z naszej perspektywy.

@Matpiotr: Za 5 to na pewno jeszcze nie ale kilku piłkarzy powinno w niej poważną rolę odgrywać - Karbownik, Nawrocki, Zalewski, Kozłowski, Kamiński i może jeszcze ktoś.

W sumie to najgorzej obrona niestety wygląda. Żeby znaleźć rezerwowego obrońcę to musiałem się naszukać :P
@enzojabol:
Tobiasz może się wybić jak poprawi grę nogami
Ale dobrze ze nie uwzględniłeś Pana wrzutka Puszka bo życzę mu dobrze ale jak patrzę na niego przerost formy
Nad treścią. Plus z bramkarzy zaginiony Dziekoński jeszcze może zaskoczyć
Historyczne składy U-21 wybrane losowo (https://www.flashscore.pl/druzyna/polska/0SM3oxRP/wyniki/ wnioski wyciągnijcie sami

Jedenastka sprzed 5 lat (z 2017r. z meczu z Czechami): Wrąbel - Jaroszyński, Łasicki, Bednarek, Kędziora - Lipski, Dawidowicz - Buksa, Kapustka, Kownacki - Stępiński (z ławki wchodzili: Frankowski, Marcjanik, Moneta, Murawski, Niezgoda, Piątek)

Jedenastka sprzed 9 lat (z 2013r. z meczu z Turcją): Szumski - Lewandowski, Kamiński, Janicki, Pazio - Żyro, Chrapek, Furman, Wszołek - Pawłowski - Milik (z ławki: Dąbrowski,
@Ferdynand_Lipski: bym powiedział, że jest progres, może drugiego Lewego nie było, ale na 17 nazwisk 7 można powiedzieć, że oscylują na poziomie reprezentacyjnym do tego (3) Kapustka, Niezgoda też tragedii nie ma choć u nich kontuzje sporo hamowały i Stępiński- zapowiadał się dużo lepiej a w ostaniach sezonach gasł okrutnie, ale też reszta całkiem dobrze kariery poprowadziła, bo grają w zapleczach top5 albo ekstraklasie.