Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#prawo #studbaza #pytanie #pytaniedoeksperta #sggw
Może mi ktoś wytłumaczyć po polsku co konkretnie musi spełnić student który chce się ubiegać o stypendium socjalne? Jak mieszkam sobie sam, zarabiam prawie że najniższą, wynajmuje mieszkanie i studiuje zaocznie to po pierwsze co mają do tego dochody członków rodziny? Jest opcja złożenia oświadczenia o nieprowadzeniu wspólnego gospodarstwa domowego z rodzicami w którym jest napisane

_ posiada stałe źródło dochodów i jego przeciętny miesięczny dochód w poprzednim roku podatkowym oraz w roku bieżącym w miesiącach poprzedzających miesiąc złożenia oświadczenia, o którym mowa w ust. 3, jest wyższy lub równy 1,15 sumy kwot określonych w art. 5 ust. 1 i art. 6 ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych.” _

Co to znaczy po polsku bo szukam tych ustaw czytam i nic nie rozumiem. Ubiegał się ktoś o stypendium na sggw w Warszawie i mógłby coś podpowiedzieć?

  • 5
@snieznykockodan: mogę się mylić, bo nie jestem prawnikiem, ale według mnie chodzi o to że jak masz dochód mniejszy niż 1,15 kwoty z tamtego rozporządzenia to według uczelni jest niemożliwe żebyś prowadził sam gospodarstwo domowe, bo by nie było stać Cię na utrzymanie.
@snieznykockodan: jak będziesz zarabiał 10k to nie dostaniesz socjalnego, bo będziesz przekraczał próg dochodowy - zazwyczaj na socjalnym jest limit trochę ponad 1000 zł dochodu na osobę w gospodarstwie domowym (teraz może jest większy - pamiętam jak było kilka lat temu)