Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirasy pytanie, jakie są najbardziej pachnące rośliny do mieszkania? Najbardziej zależy mi na zapachu lasu. Chciałbym tak kupić z 5-10 roślinek. Może być też coś zwisającego bo mam fajne jedno miejsce na taką jedną zwisającą roślinkę

Najlepiej też żeby nie były zbyt wymagające.

Nigdy się w sumie nie zagłębiałem jakoś w temat dbania o rośliny, chociażby czym je podlewać? Czy jak pokrusze skorupki jajek, zaleje wodą z kranu i będę podlewać to będzie git? I czy mogę te skorupki wykorzystać kilka razy czy po jednym użyciu zmiana?

Możecie dać jakieś fajne tipy bo chciałbym zazielenić swój pokój

#rosliny #botanika #ogrodnictwo
  • 7
@Anty_Chryst: Takich roślin, które wydzielają jakiś zapach i nadają się do uprawy w domu nie jest wcale tak dużo. I są to zawsze rośliny kwitnące (i to też nie ciągle). Niestety nie są zbliżone ani trochę do zapachu lasu. Chyba tylko sosna pozostaje, a sezon już się zaczął ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nigdy się w sumie nie zagłębiałem jakoś w temat dbania o rośliny, chociażby czym je
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@magnes125: woda też musi być w tym przedziale ph? Bo wyczytałem w sumie przed chwilą, że rośliny niby lubią wodę mineralną a ona właśnie ma zazwyczaj te 7,5ph

Dobra, to jak nie będę miał zapachu to może chociaż wygląda takiego lasu? Jakieś paprocie itd. polecasz coś dla totalnego laika?
@Anty_Chryst:

Bo wyczytałem w sumie przed chwilą, że rośliny niby lubią wodę mineralną a ona właśnie ma zazwyczaj te 7,5ph

Bzdura. Zresztą kto normalny wydawałby pieniądze na litry wody mineralnej? O generowaniu niepotrzebnego plastiku nie wspominam. Wystarczy im zwykła, odstana woda z kranu nawet jeśli w Twoich wodociągach jest twarda. Oczywiście są preparaty, które ją zmiękczają. Nawet niektóre całkiem dobrze działają np. deszczówka od agrecolu.

Pytałeś o tipy, to właśnie zbieranie
Nigdy się w sumie nie zagłębiałem jakoś w temat dbania o rośliny, chociażby czym je podlewać?


@Anty_Chryst: Byle nie wodą prosto z kranu. Wystarczy mieć na podorędziu konewkę albo butelkę i zawczasu mieć tam wlaną wodę, żeby podlewać rośliny taką "odstaną". Dobre będzie dodanie co jakiś czas odżywki do takiej wody.