Wpis z mikrobloga

Sam łowię ryby i uwaga uwaga od czasu do czasu zdarzy mi się ZABRAĆ JAKĄŚ RYBĘ. Np. dwa miesiące temu zabrałem z sobą kilka leszczy!!! M13S4RSTW0 ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale najbardziej bawi mnie łowienie dla SPORTU xD Wsadzę Ci hak do mordy, a później przetargami po asfalcie i nazwę to sportem xD. Uważam, że łapanie i wypuszczanie ryb (które często nie przeżywają długo po takim holu) jest równie "złe" jak zabijanie ryby w celu konsumpcji. Dopóki ludzie trzymają się regulaminów moim zdaniem jest wszystko w porządku.
#wedkarstwo
  • 13
Potwierdzam, że ryby często nie przeżywają. Na drugi dzień po każdej chwili łowienia muszę z stawu wyławiać martwe sztuki. W tym roku jak znajomi wpadli to chyba z 3kg mi wypłynęło ().
@Kaczuszkaa: Regulamin jest bezsensowny, wiele rzeczy jest tu bez sensu.

Bardziej odniosłem się do oczywistej bzdury jakoby ryby często zdychały po holu. No nie jest to prawda, nic im się nie dzieje. Chyba, że ktoś w 10 sekund wyholuje szczupłego z 30 metrów.
@MateMizu: Zle odpowiedziałem, nie wiem dlaczego Tobie :D. Zgadzam się, widziałem jakieś badania, ze ponad 90% ryb przeżywa po holu. Szczególnie, jak są holowane odpowiednim sprzętem, nie trzymane 15 minut w łódce i tak dalej i tak dalej :)
@Polnischefuhrer: Ale to ty dzwonisz. O co cho!? Wypuszczanie ryb jest jak najbardziej w zgodzie z tym samym regulaminem, na który się powołujesz gdy zabierasz rybę. W dodatku są takie miejsca jak np. Odra, gdzie jest zakaz zabierania ryb (czy jak to się tam nazywa) i nikt z tego nie robi kłopotów. Hmm...nikt? Nie no, widzialem już dwa razy w ostatnich tygodniach ślady skrobanego. We Wrocławiu. Leszcz i sandacz. Brak słów(
@Polnischefuhrer: ale marudzenie. Sam sobie przeczysz. Chcesz to bierz i jedz. Leszczu z ogniska zajebisty.. Ja wypuszczam ryby, ale na duzym zbiorniku gdzie PZW czy inni robia swoje odlowy, to jaka krzywde zrobi wedkarz zabierajac troche ryb na obiad? W malych stawach owszem. Najpierw zatopcie PZW, wtedy sie takimi #!$%@? zajmujcie
Uważam, że łapanie i wypuszczanie ryb (które często nie przeżywają długo po takim holu) jest równie "złe" jak zabijanie ryby w celu konsumpcji. Dopóki ludzie trzymają się regulaminów moim zdaniem jest wszystko w porządku.


@Polnischefuhrer: wypuszczenie ryby jest tak samo wartościowe dla zbiornika jak jej zabicie? XD XD XD Nie dziwię się, że w Polsce wody są zdewastowane, skoro wędkarze to idioci, którzy jeszcze mają odwagę takie pierdoły w necie pisać.