Wpis z mikrobloga

@mieszkamtu: sc31 pro to kompaktowa budżetówka (niestabilizowany sterownik). to latarka która jest mała i ma skomplikowany interfejs(dużo opcji konfiguracji, typu ile kroków jasności ma być, jakie temperatury ma utrzymywać), pod względem świecenia (stabilności, jasności, efektywności energetycznej) jest znacznie gorsza od sp33s.

sc31p ma za to bardziej skupione światło.
@Wiciu553: s11c nie ma 1000 (tylko tryb medium nie ma ściemnienia czasowego)
sc31pro nie ma 2000 (nie utrzyma stale temperaturowo 2000. ~1100 da radę)

nie liczmy trybu turbo który działa parę minut przed ściemnieniem jako jasności latarki.

dodatkowo obie latarki są niestabilizowane i jasność spada wraz z rozładowaniem aku.

włączasz sobie 930 lumenów, ale tyle masz przez 15 minut tylko https://zeroair.org/wp-content/uploads/2020/11/zeroair_reviews_sofirn_sc31_pro_anduril_83.png

tak ten wykres powinien wyglądać na dobrej latarce.
https://ixbt.online/live/images/original/04/96/13/2022/02/09/d106d7f9f8.png
@10129 sc31 6500k ma 1800lm na fabrycznym akumulatorze, może na jakimś lepszym uda się osiągnąć 2000. Moja na pewno tyle nie ma, bo mam 5000k i Aku od Sofrina. A s11c to się zgodzę na pewno nie ma 1000lm
@10129 oczywiste że to tylko chwilowy output na turbo, fizyki się nie oszuka i tak mała latarka nie zdoła oddać tyle ciepła :D. Ale na rowerze, z dodatkowym chodzeniem pędem powietrza całkiem dobrze sobie radzi
@mieszkamtu Jeżdżąc w ciemności, zauważyłem że oprócz światła na kierownicy, to przydał by się również szperacz na kasku do doświetlania zakrętów i boków poza snopem głównego światła
@Wiciu553:
ts10 fajna aby mieć ciągle przy sobie.
a nie rozważałeś ts25 zamiast if25a? zdaje się ta nichia 'nowa' jest okrutnie popularna ostatnio. bo zakładam chciałeś dobre CRI.

niby oczywiste, ale nie lubię uznawania chwilowej jasności za jasność latarki, zwłaszcza jak w niektórych to turbo trwa 30s.

do porównywania wole używac tego ile faktycznie ma 'roboczej' jasności. jasne, na rowerze bedzie świecić jaśniej (chociaż ten test akurat z wentylatorem robiony), ale
@10129 Wolałbym IF25, ale już jej nie produkują chyba, nie ma jej nigdzie na stanie.

Wziąłem IF25A 4000k z podobno 95CRI, dużo mniej lumenów ma niż 6500k, ale nie trawie zimnego światła, a szczególnie z zieloną tintą SST20.

Zastanawiałem się jeszcze nad Wurkkos TS21 z Nichia 219c, ale ma podobno jeszcze gorszą sprawność cieplną niż IF25A.

BTW. Oficjalny sklep Wurkkos na Shoppe ma 25zł zniżki od 100zł. TS10 z ogniwiem kupiłem za
219c to już farelka z tego co kojarzę.

dużo mniej lumenów ma niż 6500k, ale nie trawie zimnego światła, a szczególnie z zieloną tintą SST20.

ta dioda z tego co pamiętam miała niskie CRI powyżej 4000k więc osobiście nie wiem jaki sens brania jej wtedy.

w sumie czemu convoy odpadł? zależy Ci na andurilu?

w sumie ta pierdółka s11c daje zaskakująco dobre światło, zwłaszcza względem tych chińskich z zoomem. jak ją testowałem
@10129 O nawet sprzęt pomiarowy masz :D.

Convoy odpadł przez cenę, bo jestem cebulakiem i chciałem coś na 21700, a Sofirn był tańszy.
No i do nowych rewizji IF25A pakują Adruila 2.0, to się pobawię trochę :D

Polecasz jakieś tanie 21700 np z Allegro? Jest sens kupować depakiety?
nie mam sprzętu, użyłem telefonu(czujka od ściemniania ekranu xd) z apka. Ale jasność relatywnie łapie więc można sobie wykresik czasu i stabilności świecenia zrobić.

https://github.com/zakwilson/ceilingbounce/releases
sam możesz zrobić taki pomiar, jak niski tryb to można wrzucić razem z telefonem do szuflady na x godzin. jak wysoki to gorzej bo to pogorszy wynik bo tam gorąco i spadnie jasność i tu pewnie trzeba by to do jakiegoś nieużywanego, ciemnego pomieszczenia zanieś i jakiś