Wpis z mikrobloga

Byłem u trzech optyków, każdy przepisał mi inne okulary, dlatego postanowiłem się spytać Mireczków z tagu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Potrzebuję okularów, będą to moje pierwsze szkła. Byłem u jednego optyka, ale po drodze miałem jeszcze badania u drugiego. Wyniki się różniły i poszedłem do trzeciego, ale powiedział, że mam zmęczone oczy i wynik może być trochę nieprawidłowy. No i teraz nie wiem kogo się słuchać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gdy mierzę wartość PD raz jest 59mm, raz 60mm - czy ten 1mm ma znaczenie?

Przepisane okulary przez pierwszego specjalistę:
OP: S. 0.00, C -1.50, Ox. 180
OL: S. +0.25, C -1.50, Ox. 180

Przepisane okulary przez drugiego specjalistę, który skrytykował pierwszego, że za mocne cylindry):
OP: S. 0.25, C -1.00, Ox. 1
OL: S. +0.50, C -1.00, Ox. 177

Przepisane okulary przez trzeciego specjalistę:
OP: S. 0.25, C -1.25, Ox. 1
OL: S. +0.50, C -1.25, Ox. 177

=====

Mam też 2 wydruki z tych urządzeń z balonikiem:
(optyk 2)
OP: S. +0.50, C -2.00, Ox. 1
OL: S +1.00, C -1.75, Ox. 177

(optyk 3, zmęczone oczy)
OP: S. +0.75, C -2.25, Ox. 1
OL: S +1.25, C -2.00, Ox. 177

Kogo słuchać? Nie chce mi się już chodzić po optykach, a poradzenie się na Wykopie to najmniej odpowiedzalna opcja, dlatego to robię

#okulary #okulista #oczy #wzrok #optyk #pytaniedoeksperta
  • 15
@BetPay: ja od swojego okulisty usłyszałem, że nie równa się wady wzroku do zera, bo wtedy za każdym razem kiedy będę wymieniał okulary - będę potrzebował mocniejszych ¯\_(ツ)_/¯

Uzasadnił to tak, że mam po prostu dobrze funkcjonować w okularach i to wystarczy. Ile w tym prawdy - pojęcia nie mam.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BetPay: 1. PD przy twoich wadach nie ma takiego znaczenia, nawet rozbieżności 3 mm
2. Jako pierwsze okulary przepisałbym najmniejsze cylinder przy, którym są znaczące efekty. 1.5 cylindra na pierwsze okulary to dość dużo. Moce przepisane przez wszystkich optyków są podobne, i prawdopodobnie we wszystkich będziesz dobrze widział. Skłaniałbym się w kierunku drugiego optyka.

3.na wydruki z autorefraktometru w ogóle nie zwracaj uwagi, to jest wartość obiektywna, w porównaniu do badania
@sledziujj: Super, dzięki za odpowiedź - posłucham się w takim razie drugiego optyka. A co do indeksu - jest sens dopłacać do 1.6? Różnica między 1.5 i 1.6 to 120 zł. Szkła marki Omega Optix.
@BetPay: Co to są te dodatkowe wydruki od tych samych okulistów, i czemu są one inne aż o ~1 dioptrii mocniejsze?
Jedno jest do bliży drugie do dali?