Wpis z mikrobloga

@JuneJohn: Nie wiem, jak ta ostrzałka, ale zaliczyłem 2 podobne - budżetową z Ikei i lepszą z AnySharp. Efekt taki, że się wkurzyłem i kupiłem zwykłą osełkę z kamienia i w końcu wiem, co to ostry nóż. W poprzednich wkurzało mnie to pociąganie w miejscu po 100x jak debil i zacinanie się na większych uszczerbkach. Szkoda życia.
budżetową z Ikei i lepszą z AnySharp


@JMorrison: to zupełnie co innego, chef's choice to elektryk, bardzo fajnie wyprowadza krawędź tnącą. Nie ma porównania do do tego co wymieniłeś, a mialem obydwie

Ostrz, dopóki nie zrobi się grat. Potem honuj.


@paramyksowiroza: a po polsku? (ʘʘ) honowanie to rozumiem, że etap 2, a grat to co?
@JuneJohn: ja mam M15XV więc z kątem 15 stopni i bez problemu po ostrzeniu można golić włosy na ręce. Nawet nie trzeba dużo machać. Na nożu z randomowym ostrzem jakieś 20 razy. Chociaż miałem też jakieś stare noże na działce których kompletnie nie dało się solidnie naostrzyć.
@Mirkosoft: ja co prawda nie mam dobrych jakościowo noży, bo zaledwie kilka victorinoxów i jakieś marketowe śmieci. A co ciekawe najtańsze marketowe gówno naostrzyło się najlepiej, jeden victorinox w miarę, a z kolei najtańszy nóż z ikei wcale nie chce się naostrzyć.
@JuneJohn: Bardziej po polsku to będzie ciężko :)
Grat to taki jakby zadzior, który mówi o tym że nóż jest zdarty do tego stopnia, że ostrzałka zaczyna go faktycznie ostrzyć. Bo jeśli nóż był fabrycznie ostrzony na 18-19 stopni, to musi być najpierw przeostrzony przez ostrzałkę na te 20 stopni które w tym modelu ma Chef's Choice.
No i gdy czujesz ten grat, to przechodzisz na 2 etap.
Być może poniższa
paramyksowiroza - @JuneJohn: Bardziej po polsku to będzie ciężko :)
Grat to taki jak...

źródło: comment_1668072140wTCxeyFrJ4lA7uIa0wtj4S.jpg

Pobierz
@paramyksowiroza: Ty masz M220 hybrid czy inny model? Bo w hybrid jest tylko jedna "dziura" etapu 2 i w instrukcji jest napisane żeby przesuwać nóż do przodu i do tylu, a nie tak jak w etapie 1 pociągając tylko do siebie. Myślisz, że to robi jakąś różnice?