Wpis z mikrobloga

Pod tagiem #r2z publikuję historię z życia zakładu karnego, którego jestem funkcjonariuszem od ponad dekady. Obecnie pracuję już od dłuższego czasu w dziale penitencjarnym jako wychowawca i mam pod swoją opieką prawie setkę recydywistów penitencjarnych. Tyle słowem wstępu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kiedyś przyjechał do jednostki osadzony o dosyć specyficznym imieniu. Niestety nie mogę powiedzieć jakim, ale kiedy z nim rozmawiałem po raz pierwszy to nie mogłem się powstrzymać i mówię tak „Mama to chyba się za dużo seriali brazylijskich naoglądała, co?”, a o na to „Nie, włoskich” xD. Miał chłop dystans do siebie, nie ma co.
Po jakimś tam dłuższym czasie, któregoś dnia kiedy zbliżaliśmy się do fajrantu dało się słyszeć na korytarzu oddziału „ Oddziałowy, pomocy!”. Zerwaliśmy się na równe nogi i razem z oddziałowym z którym biura mieliśmy naprzeciw siebie, lecimy. Wpadamy do celi, na środku leży nasz włoski kolega. Podłoga we krwi, jego twarz też. Albo nieprzytmony, albo nie żyje. Sprawdzamy – nie no, żyje, ale morda rozwalona koncertowo. Całą procedurę zrobiliśmy, w sensie zabezpieczenie jego, oddziału, wezwanie służby zdrowia, ale i też pogotowania. Po jakimś czasie zaczął odzyskiwać przytomność, ale tego dnia dałem już mu spokój i nie drążyłem bo ciężko było mu mówić. Nazajutrz rozpoczęliśmy śledztwo. Monitoring, spytki ucholi etc. w każdym razie udało się ustalić przebieg zdarzenia. Ten co wołał pomocy, miał z naszym poszkodowanym jakieś tam zatargi. Zamiast sobie sprawy wyjaśnić po ludzku, stwierdził, że temat rozwiąże siłowo. Nie było jednak żadnej ustawki, po prostu wszedł do celi, przyszły poszkodowany siedział tyłem do wejścia także nic nie widział. Bez zastanowienia wycedził mu taką bombę, że rozwalił mu pół twarzy, włącznie z rwaniem filmu. Po fakcie widocznie się przestraszył i zawołał pomocy. W takiej sytuacji wyboru za bardzo nie ma, degradacja do R-1 i wyjazd na zamknięty.

#qualitycontent #gruparatowaniapoziomu
  • 40
dzięki mikru za otwarcie się na wykop z zakładu zamkniętego. Mam trochę niewygodne pytanie: jak radzicie sobie z zastraszaniem/próbą przekupstwa przez tych co jeszcze są na wolności?
@klawiszologia_stosowana: może z dupy sugestia, ale czy jakieś pierwsze zdanie, albo tytuł, albo cokolwiek identyfikującego historie mógłbyś pisac przed tym ctrl+c ctrl+v, żeby łatwiej było w przyszlosci ogarnąć, co to za historia. Teraz próbowałem na koniec czytać, to czasem musiałem otwierać ta sama wielokrotnie i wielokrotnie scrollowac, bo wszystkie wpisy wyglądają identycznie