Wpis z mikrobloga

To jakiś pierdzielony cud że po tylu miliardach ewolucji życia na tej planecie jestem w ogóle przedstawicielem jakiegokolwiek gatunku na jakiejś planecie latającej w nieskończonej przestrzeni od miliardów lat zwanej "Ziemia". Uderzyło mnie to jakoś wyjątkowo dogłębnie że jestem tu i teraz, że w ogóle dostałem szansę posiadania świadomości w tym świecie, co nie jest wcale takie oczywiste (jest wręcz skrajnie nieprawdopodobne) i zastanawiam się czy ktoś z was czuł się kiedyś podobnie w ten sam sposób i jak sobie z tym poradził :) Bo statystycznie moje istnienie jest niemal niemożliwe. Nie umiem precyzyjnie opisać tego konkretnego uczucia.
  • 43
@pomywacz: nie wiem kto to wszystko wymyślił, ale przestaję cokolwiek brać za pewnik. to jest coś niesamowitego że w ogóle istnieję w tym świecie, i to poczucie całkowicie zmienia podejście do całego mojego przyszłego życia. pozdrawiam wszystkich którzy kiedykolwiek czuli to samo co ja. bardzo łatwo wejść w codzienność i rutynę, ale czy ktoś kiedyś zachwyca się samym istnieniem i że jest akurat tą konkretną osobą tu i teraz? :D
@Piobuko7

40 lat temu mieliśmy grę Pong, dwa prostokąty i kropkę. Takie kiedyś były gry. Teraz, 40 lat później, mamy fotorealistyczne, trójwymiarowe symulacje, w które grają miliony ludzi jednocześnie i stają się one lepsze każdego roku. Niebawem będzie to wirtualna rzeczywistość i rozszerzona rzeczywistość. Jeżeli przyjmiemy, że jakiekolwiek tempo rozwoju utrzyma się, to gry staną się niemożliwe do odróżnienia od prawdziwej rzeczywistości

~Elon Musk
I fakt. Jak dziś odpalisz unreal engine 5
@Piobuko7:

Spójrz na tę kropkę. To nasz dom. To my. Na niej wszyscy, których kochasz, których znasz. O których kiedykolwiek słyszałeś. Każdy człowiek, który kiedykolwiek istniał, przeżył tam swoje zycie. To suma naszych radości i smutków. To tysiące pewnych swego religii, ideologii i doktryn ekonomicznych. To każdy myśliwy i zbieracz. Każdy bohater i tchórz. Każdy twórca i niszczyciel cywilizacji. Każdy król i chłop. Każda zakochana para. Każda matka, ojciec i każde
kordeek - @Piobuko7: 

Spójrz na tę kropkę. To nasz dom. To my. Na niej wszyscy, kt...

źródło: comment_1668060391rhnzd61LvCBwuLaHX1BDC7.jpg

Pobierz
@Piobuko7: Miałem takie rozkminy, ale potem wleciała następna, ze gdyby nas miał tu nie być. To i tak nie mielibyśmy takiej świadomości. Nawet nie wiedziałbyś, ze Cie nie ma, bo po prostu nie istnialbys. A może wręcz przeciwnie, zostałeś stworzony przez rodziców, wiec szansa to 100%?