Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@ol_Io: Ale z punktu widzenia biologii np. czarni i biali to ta sama rasa. Różnice są zbyt małe by wyodrębnić rasy tak jak robi się to w języku potocznym. Może więc wyjaśnisz jakie różnice masz na myśli?

A tak ogólnie to wg. prawa powinniśmy wszyscy być równo traktowani więc tak- mem jest głupi.

@To_ja_moze_pozamiatam: z punktu widzenia obecnej poprawności politycznej jedynie. Różnice są bardzo duże. Od wyglądu przez budowę ciała,
  • Odpowiedz
Może więc wyjaśnisz jakie różnice masz na myśli?


@To_ja_moze_pozamiatam: jeżeli nie chcesz nazywać tego "rasą", bo (imho słusznie) źle się to kojarzy to ok. Ale to jest pewne spektrum i nie da się ukryć, że przeciętny dalekowschodni Azjata jest niższy od przecietnego czarnoskórego mieszkańca Afryki.

Niestety o ile są wyżsi i silniejsi to wszelka statystyka pokazuje, że to Azjaci są inteligentniejsi (IQ). A konkretniej jeśli chodzi o predyspozycje do nauk ścisłych.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Różnice w budowie np. wątroby powodują, że powinniśmy inaczej którąś rasę traktować?


@To_ja_moze_pozamiatam: różnica między labradorem a goldenem jest jeszcze mniejsza. O wyżle weimarskim czy węgierskim nawet nie wspominając. Może w ogóle skasujemy psie rasy też? ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz