Wpis z mikrobloga

@fizzly: Sprawdzam te oferty „za darmo” już od X czasu i zawsze kończy się tak samo, dlatego od razu zadaję pytanie o koszt - łatwiej wtedy zgłosić gościa i moderacja która ma wgląd do rozmowy widzi, że ktoś wpisał realny koszt przy ofercie „za darmo”. Ale dziękuję, że uważasz mnie za upośledzonego ( :
@worm_nimda: @localoca: no dopuszczona suczka do innego bo 2 weźmie wujek, 1 zostawiamy sobie, 1 sąsiad a tu wyszło np 10, nie rozumiem o co taka afera, jak się sprzeda to się sprzeda jak nie to się za darmo odda a jak nikt nie weźmie to zostanę sobie z tymi pieskami
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szczekacz666: Chyba nie za bardzo kumasz jak działają certyfikowane hodowle i skąd się bierze cena kilku do kilkunastu tysięcy za szczenię. Takich piesków z FCI nie daje się za darmo sąsiadowi czy wujkowi, bo nawet w najlepszych hodowlach psy zarabiają na siebie, właściciela, krycia, wystawy i wyjazdy na te wystawy, hotele w trakcie wystaw, kojce, klatki, zabawki, szkolenia, szampony, przybory do suszenia i pielęgnacji, wózki, stoliki grumerskie, szczepienia, wizyty u weterynarza,
@worm_nimda: ale mi nie chodzi o hodowle, tylko taki piesek co ktoś ma w domu dla siebie, i chce mieć szczeniaki żeby mieć kolejnego i po rodzinie porozdawać bo też by chcieli, a że akurat rasowy był i się urodziło 2 razy tyle niż się zakładało/można wykarmić, to nie widzę problemu żeby sprzedać za jakąś stówkę dwie, albo oddać za darmo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szczekacz666: Mirku, piszesz najpierw "bez żadnej gwarancji że będzie rasowy" a teraz "mi nie chodzi o hodowle" i dalej "(...) a że akurat rasowy był i się urodziło 2 razy tyle". To zanim przejdziemy dalej w jakieś wypominanie Tobie co napisałeś to po prostu wyjaśnij mi co dla Ciebie znaczy "rasowy". Bo jak coś się rodzi poza FCI to nie jest rasowym psem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szczekacz666: Rasowa suka zarejestrowana (z papierami suki rozpłodowej) kryta zarejestrowanym reproduktorem? Bo jak nie... to jest to pseudohodowla i żaden ze szczeniaków - mimo może i dobrych genów - nie może się nazywać rasowym. A jeżeli wszystko zgodnie z FCI to każdy normalny hodowca będzie zadowolony z większej ilości piesków w miocie (no chyba że większa ilość spowoduje, że urodzą się słabe i będą zdychać) i nie będzie musiał rozdawać po
@worm_nimda: nie no, nie rozumiesz mnie, dajmy dla przykładu mirka
mirek kupuje suczke z papierami rasowego, bo już ma w domu innego rasowego również z papierami tego samego typu i bierze sobie

po jakimś czasie stwierdza że chciałby mieć z nich kolejnego dla siebi, więc żeby nie zostać z innymi pieskami rodzina wyraża chęć że wezmą, a tu zonk, urodziło się bardzo dużo piesków, powiedzmy że 12

i nie rozumiem w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szczekacz666: Ale nich sprzedaje. Tylko niech nie wystawia ogłoszeń na OLX, że odda za darmo, a potem, że bierze tysiączka za szczenię. I niech nie ściemnia, że to rasowe - bo jak nie ma papierów reproduktora to sprzedaje pseudorasowe.