Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tymi hologramami na legitymacje. Skończyłem studia, ale chętnie pojeździłbym jeszcze komunikacją na zniżkach. Na necie jest naklejka z wymaganym kodem za 120zł na jeden semestr. Z tego co czytałem, kontrolerzy mają magiczne urządzenie do sprawdzania danych zawartych na tym chipie z karty (osobiście przez 5 lat studiów nie wiem czy chociaż raz miałem tak sprawdzaną fizyczną kartę, ale oczywiście w przypadku karty mobilnej sprawdzają kod QR). Czytałem też, że niektórzy przez to mieli sprawę o fałszerstwo.

No i tutaj rodzi się kilka pytań:
1. Czy rzeczywiście kontroler będzie widział ważność legitymacji po wczytaniu jej do urządzenia?
2. Czy wystarczy po prostu uszkodzić chip żeby konduktor nie mógł go wczytać (pytanie też jak to najlepiej zrobić)?

Co najlepiej zrobić? Oczywiście nie jestem debilem i jakby sprawdzał takim urządzeniem to wiadomo, że już lepiej powiedzieć, że się nie ma biletu niż ryzykować, ale też są sytuacje że samemu się siedzi w przedziale i nawet nie będzie się wiedziało, że będzie konduktor to urządzenie wyjmował.

#legitymacjastudencka
#studbaza
ramvohleckai - Jak to jest z tymi hologramami na legitymacje. Skończyłem studia, ale ...

źródło: comment_1667937336wzsHmUTxMni7ltOSdtC8m3.jpg

Pobierz
  • 5