Wpis z mikrobloga

Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Wydawnictwo Vesper oficjalnie ogłasza nazwę nowej serii wydawniczej o tematyce science fiction - Wymiary. Pierwszą książką nowego cyklu będzie pierwszy tom Trylogii Ryfterów Petera Wattsa. "Rozgwiazda" wyląduje w księgarniach w 2023 roku. Nowa seria będzie miała jednolitą szatę graficzną, zaprojektowaną przez Macieja Kamudę, a samą okładkę stworzył Maciej Garbacz. Poniżej krótko o treści i szata graficzna.

Akcja powieści dzieje się na dnie Pacyfiku, a konkretnie na Grzbiecie Juan de Fuca. Potężna korporacja wybudowała tam sieć podwodnych baz w celu pozyskiwania energii geotermalnej. Obiekty te obsługiwane są przez specjalnie zmodyfikowaną załogę - ludzi poddanych zabiegom przystosowującym ich do przebywania pod wodą, w niezwykle trudnych warunkach olbrzymiego ciśnienia i wahań temperatury, ryfterzy - bo tak zwykło określać się takich ludzi - są też w stanie oddychać pod wodą. Szkopuł w tym, że jedynymi ludźmi, którzy są w stanie pracować w takich warunkach, są osoby cierpiące na poważne zaburzenia psychiczne. I właśnie mieszkańców jednej z podwodnych baz - Beebe, poznajemy podczas lektury książki. Na dnie oceanu czai się bowiem niebezpieczeństwo, które może zagrozić całej ludzkości.


#ksiazkiwhoresbane'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
Chcesz mnie wesprzeć? Mój Onlyfans ( ͡° ͜ʖ ͡°) ⇒ patronite.pl/ksiazkiWhoresbane
#ksiazki #czytajzwykopem #vesper #wymiaryvesper #sciencefiction #scifi #peterwatts #trylogiaryfterow
Whoresbane - Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Wydawnictwo Vesper oficjalnie ogłasz...

źródło: comment_1667915493DWBxQPxD5bUp9YqivK5kwr.jpg

Pobierz
  • 14
@Whoresbane: okładka sztos, mam nadzieję, że nie będzie żadnych numerków na serii wymiary. Czy wiesz jakie jeszcze książki będą wydane w tej serii? Ciekawe jaka okładka miękka czy twarda?
@Whoresbane: Świetna książka, należy ją czytać tak jak autor pisał:
nago
po ciemku
z otwartym oknem gdy jest zimno i pada deszcz

albo przynajmniej próbować zbliżyć warunki :)

ale tak czy inaczej polecam - książka tak przytłaczająca i mroczna że postać pedofila generalnie wypada dosyć pozytywnie

następne dwa tomy to już technotriller - ale także dobre ale już mniej mroczne, pojawia się w nich światło dnia więc tracą troszkę na klimacie