Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy #lublin Waszym zdaniem byłby dobrym miejscem do życia dla 20-paro letniej osoby na samozatrudnieniu (praca całkowicie zdalna)? Obecnie mieszkam w #krakow i mam już powoli dość tego miejsca (drogie mieszkania, drogie usługi, wieczne korki, wieczny hałas, wszędzie kolejki, dużo patoli itd.). Turystycznie fajne miejsce ale nie do życia na stałe. Dlatego też rozmyślam nad zmianą. Nie trzyma mnie tu nic bo znajomych i tak mam rozsianych po całym kraju. Przy wyborze nowego miejsca interesuje mnie kilka kwestii:

- w miarę blisko do rodzinnego domu (to jest ok bo tylko ~250km),
- tańszy #wynajem (chociaż z tego co patrzę na olx to podobne ceny jak w Krakowie),
- tańsze życie ogółem (nie wiem jak to tam wygląda?),
- mniej ciapatych,
- więcej studentek xd,
- mniejszy pęd życia i więcej spokoju.

Lublin byłby ok czy szukać czegoś innego?

#niebieskiepaski #rozowepaski #pytanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #636a43ded32d13b4c411cd34
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: w lublinie masz 'spokojniejsze' życie bo jest mniejszy niż wwa czy kraków, ale miedzy 15.30 a 18 miasto stoi bo jest c-----o skomunikowane i ulice są wąskie.
przy okazji jak motor gra mecz, to strach po centrum chodzić- np. wczoraj sebki rzucały kostką brukową w przejeżdżające samochody na skrzyżowaniu muzycznej i narutowicza (powiedzmy że środek miasta), ale poza tym jest nawet bezpiecznie.

ceny żarcia/ubrań/chemii się nie różnią od żadnego innego miasta w polsce gdize jest jakiś lidl czy biedronka.
ceny mieszkań w stosunku do zarobków to xD vide deweloperka po 10k z metra, czy jakieś gierki do generalnego remontu po 7-8.
zarobki stacjonarne na poziomie bangladeszu, którym zresztą lublin w skali
  • Odpowiedz