Wpis z mikrobloga

@Arstotzkaball: tak, tylko pewnie dostaniesz te oświadczenia do podpisania, że masz prawo do korzystania z opieki. Zawsze prawo do zasiłku jest ustalane dopiero po wystawieniu zwolnienia lekarskiego.
@bikx: Tylko chodzi mi o ubezpieczenie, uczęszczam na dzienny oddział, więc od poniedziałku do piątku w szpitalu, mam nadzieje że nie wyskoczy mi coś takiego, że przez brak ubezpieczenia, będę musiał zapłacić
@Arstotzkaball: nie znam się aż tak bardzo na tym jak to widzi NFZ, ale z tego ja wiem to darmową opiekę ma się w okresie pobierania zasiłku a nie wystawiania zwolnień lekarskich. Czyli dla mnie koniec okresu zasiłkowego = brak prawa do świadczeń. Ale potem mamy też możliwość ubiegania się o świadczenie rehabilitacyjne
@bikx: @bikx Cześć, znowu potrzebuje pomocy. Otóż zbliża się koniec umowy próbnej w pracy i wiem, że mi nie przedłużą. Czy mogę zgłosić ZAS 53 na umowie próbnej? Zadziała to jak w poprzedniej pracy?
@bikx: Mam takie dziwne zapytanie, otóż 5 lat temu, kiedy wypełniałem papiery o pierwszy dowód osobisty (na 18-stkę) źle wypełniłem 1 zestaw papierów (napisałem pisemnymi zamiast drukowanymi literami), potem wypełniłem drugi zestaw poprawnie. Pytanie brzmi, nie pamiętam co zrobiłem z pierwszym zestawem, czy wyrzuciłem czy zostawiłem tam na stole w urzędzie (na korytarzu), był tam mój pesel. Martwię się czy coś po takim czasie może się stać