Wpis z mikrobloga

@Arstotzkaball: tak, wystąp do zusu albo przez pue albo osobiście o zaświadczenie o pobieraniu zasiłku chorobowego/świadczenia rehabilitacyjnego i w przychodni normalnie sobie uzupełnia wszytsko. Generalnie po ustaniu zatrudnienia w NFZ zawsze się święcimy na czerwono, ale prawo do świadczeń darmowych mamy i tak
  • Odpowiedz
@bikx: Kolejne pytanie, powiedzmy, że zwolnienie kończy mi się 15 grudnia, 15 mam wizytę i lekarz raczej mi przedłuży, tylko zanim wpłynie owe zwolnienie na pue minie dzień, co robić?
  • Odpowiedz
@Arstotzkaball: w kontekście zaświadczenia? Zaświadczenie informuje o prawie o zasiłku. Prawo do zasiłku będziesz miał ustalone dopiero po przedłożeniu wniosku o zasiłek. Więc zawsze najpierw musisz mieć zwolnienie. Raczej nie ma problemów u lekarzy z tymi rzeczami. Oni muszą po prostu wiedzieć czy w ogóle taki zasiłek komuś przysluguje
  • Odpowiedz
@Arstotzkaball: no to teraz wystawione powinno wystarczyć. Raczej ludzie biorą jedno i elo.
Jak dostaniesz zwolnienie od 16-12-2022 np. do 15-01-2023, to zus może uprawnienia do zasiłku ustalić dopiero w styczniu i dopiero wtedy wystawią zaświadczenie, że masz prawo do tego zasiłku.
Jest coś takiego jak zaświadczenie o przedłożeniu wniosku do zus - i takie coś dostaniesz od ręki zaraz po faktycznym złożeniu wniosku i jest zaświadczenie o prawie do
  • Odpowiedz