Wpis z mikrobloga

@MarteenVaanThomm: szpilki prądowe bo ciule dali 14 faz a nie jak w asusie 22 czy w founders 24. Kondensatory z gównolitu najtańsze i power stages najsłabsze możliwe. W efekcie transient zabija kartę na 850w markowym zasilaczu a powinna działać. Na 1200 odpukać już działa ale nie polecam.
  • Odpowiedz
szpilki prądowe bo ciule dali 14 faz a nie jak w asusie 22 czy w founders 24. Kondensatory z gównolitu najtańsze i power stages najsłabsze możliwe. W efekcie transient zabija kartę na 850w markowym zasilaczu a powinna działać. Na 1200 odpukać już działa ale nie polecam.


@keton22: nic nie stoi na przeszkodzie, aby wlutować drmosy i drobnicę w miejscu pozostałych faz i dodatkowo przekierować PWM do działania ze wszystkimi fazami.
Gdybym
  • Odpowiedz
@JoeBlade: na przeszkodzie stoi kontroler który ma przepalone fusy na daną liczbę faz i nie ma sygnału pwm na reszcie a rzeźbić bardziej (doublery?) nie bardzo jest miejsce na płycie. Może da się kontroler kupić ale nie ma datasheeta do tego więc powodzenia z programowaniem. To już nie te czasy gdzie się rezystorki zmieniało. W sumie tęsknię.
  • Odpowiedz
@keton22: dzięki, w necie znalazłem tylko, że wariant "GS" ma 23 fazy i podpinkę x4. Wariant "non-GS" - mój, ma mieć podpinkę x3, ale nie mogę znaleźć info o power design. Jak czytam jakie są różnice między GS, a non-GS to wychodzi na to, że GS ciągnie więcej prądu i ma wyższe zegary o 100MHz.

No, ale to tak czy siak, chyba w porównaniu do Inno i tak pewnie ma więcej
  • Odpowiedz