Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 179
Je*ać lekarzy prądem. Naliczanie hajsu za samo wystawienie recepty to zwykłe skur*ysyństwo. Masz osobę chorą, co do której wiesz że nie ma innego wyboru tylko do końca życia musi żreć jedne i te same tabsy? To fajnie, tylko płać mi XXX zł za samo wypisanie ci potrzebnych tabletek. To tak jakbyś za samo pozwolenie na wymianę gaśnicy musiał płacić policji regularnie kasę. To nie jest utrzymanie jakiegoś software, gdzie musisz łatać bugi, ani samochód który może się zepsuć. Wszystkie osoby pracujące w medycynie są zje*ane. Change my mind.

#lekarz ##!$%@? #medycyna #januszebiznesu
tindeRoman - Je*ać lekarzy prądem. Naliczanie hajsu za samo wystawienie recepty to zw...

źródło: comment_1667894678glDil5XwKL7R4bWmIqV85A.jpg

Pobierz
  • 62
@tindeRoman: przykro mi ze masz takie doświadczenia, ale generalizowanie w ten sposób obraża dobrych i oddanych lekarzy. Warto spojrzeć na siebie. Jeśli płacisz ciężka kasę za receptę to zwyczajnie dajesz wykorzystywać swoj brak wiedzy. Myślisz ze jak do mojej rozowej przychodzą prywatnie po tabletki antykoncepcyjne to dostają za darmo? Cena jest jak za podstawową konsultację. Zajmują jej czas w kalendarzu i brak wiedzy czy lenistwo to nie jest powód żeby ktoś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tindeRoman: @spidero: pewnie że to zdzierstwo.
ale ja na przykład chodzę do endokrynologa prywatnie i on mi pisze taką karteczkę dla rodzinnego i na podstawie tej karteczki rodzinny mi potem przez rok wystawia recepty na NFZ - i nawet do niego nie chodzę tylko dzwonię, że potrzebna nowa

@LongWayHome: A można już kontynuować w innych aptekach? bo kiedyś tak było że jak pierwszą turę z rocznej recepty wybrało się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@tindeRoman: nie rozumiem ale spoko. Przecież zapisujesz sie na wizyte do POZ i idziesz po receptę. Jak placisz prywatnie za wystawienie recepty to jesteś dzban. A nawet jesli potrzebujesz leki zalecone przez specjalistę to bierzesz od niego papier ze takie leki zażywasz i rodzinny Ci je normalnie pisze z refundacją
@tindeRoman Ja rozumiem jakieś lewe recepty, ale przecież jak coś potrzebujesz i nie jest to lewe to pokazujesz historię choroby lekarzowi rodzinnemu i na tej podstawie może Ci wystawić receptę na leki
@tytjan17 właśnie o to jej chodzi ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ludzie oburzeni, że ktoś za swoją pracę oczekuje wynagrodzenia. Rozumiem, że fryzjer też powinien być za darmo, bo przecież do końca życia rosną włosy?
Ja jebix, płacisz składki ubezpieczenia i masz w pakiecie wizyty lekarza, czy to nfz, czy inny Luxmed. Chcesz prywatnie - płacisz. Przecież nawet jak rurkę z gazem chcesz zmienić, to musisz wzywać człowieka z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@kura-borzenka: Wymóg posiadania recepty na leki (z wyjątkiem antybiotyków i może jeszcze czegoś) to idiotyzm. Przecież w opisanych tu sytuacjach lekarz dostaje pieniądze nie za korzystanie ze swojej specjalistycznej wiedzy, tylko za mechaniczne wypełnienie papierka, które nie byłoby potrzebne, gdyby nie durny prawny wymóg. Naprawdę tego nie rozumiesz i trzeba ci tłumaczyć?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kura-borzenka: a różowe tradycyjnie - problemy z wykorzystywaniem mózgu są silne. Właśnie napisałaś o ludziach którzy wykonują faktyczną pracę. Płacenie za wizytę u lekarza jest ok, ale jeśli uważasz płacenie za samo wypisanie papierka, bez wizyty, bez jakiegokolwiek wkładu ze strony lekarza to współczuję.
To tak jakbyś napisała do "człowieka z uprawnieniami" że chcesz wymienić rurkę z gazem, a on musiałby ci dać zezwolenie na kupno rurki + musiałabyś sama tę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tindeRoman: przecież masz recepty na rok czasu, wystarczy poprosić. Ja przykładowo mam maść, więc dermatolog wypisał mi recke na 500g zamiast ilość opakowań. Więc idę do apteki i biorę jakie chce opakowanie, a oni mają w systemie ile g jeszcze mi zostało.