Wpis z mikrobloga

Dlaczego się rozbijają o samochody wykonujące lewoskręt? Bo #!$%@? - większość filmów które widziałem z takimi wypadkami, to nie wina kierowcy samochodu, a nadmiernej prędkości głąba na moto. Sam jeżdżę (już 6 lat), ale jak czasami widzę te oburzone komentarze dawców, jak to kierowcy nic, tylko czyhają aby wymusić pierwszeństwo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak, miałem takie sytuacje, ale z racji niedużej różnicy prędkości nigdy nie było groźnie.



#motocykle #motocykl #fart #malobrakowalo

.
szoorstki - Dlaczego się rozbijają o samochody wykonujące lewoskręt? Bo #!$%@? - więk...
  • 7
większość filmów które widziałem


@szoorstki: ogólnie się zgadzam, ale sam mówisz, że takie sytuacje miałeś, więc coś jest na rzeczy z nieuwagą kierowców, prawda? Świetnie jeśli zdążysz wyhamować, ale czasem nie ma się tyle szczęścia (miejsca) nawet przy przepisowych prędkościach, a i te wystarczą, żeby zginąć.
takie sytuacje miałeś, więc coś jest na rzeczy z nieuwagą kierowców, prawda?


I kierowców samochodów i motocykli. Jesteśmy tylko ludźmi, każdemu zdarzają się pomyłki. Np. w ocenie prędkości nadjeżdżającego pojazdu. Albo zwyczajnie się śpieszmy.

Dlatego trzeba stosować zasadę ograniczonego zaufania - jak widzimy że ktoś szykuje się do skrętu, trzeba przygotować się na to, że nam wyjedzie i np. zwolnić odrobinę. Czy to samochodem, czy motocyklem. Nie da się usunąć ryzyka wypadku