Wpis z mikrobloga

@NoMoreTearsJustSmile: Hasztag antykapitalizm jest absurdem w stosunku do USA, który jest krajem rządzonym przez związki, unie, etatyzm, koncesjonizm i europejskie kraje, które są uznawane za "socjalistyczne" (bo mają wysokie wydatki socjalne) jak np. Norwegia czy Szwecja, mają znacznie wyższy indeks wolności gospodarczej niż Stany.
  • Odpowiedz
USA, który jest krajem rządzonym przez związki


@NuclearCycling: iks de xD

Przecież współczesne USA to wręcz uosobienie późnego kapitalizmu ze wszystkimi jego wadami. I tak, jeśli kapitaliści przekupują, *ekhm* przepraszam - LOBBUJĄ (made in USA) polityków, aby wprowadzali korzystne dla nich regulacje, to nadal jest to kapitalizm. Tak samo kapitalizm nie staje się socjalizmem, gdy państwo reguluje jakkolwiek prawo pracy, choć akurat w USA z tym średnio.
  • Odpowiedz
Hasztag antykapitalizm jest absurdem w stosunku do USA, który jest krajem rządzonym przez związki, unie, etatyzm, koncesjonizm i europejskie kraje, które są uznawane za "socjalistyczne" (bo mają wysokie wydatki socjalne) jak np. Norwegia czy Szwecja, mają znacznie wyższy indeks wolności gospodarczej niż Stany.


@NuclearCycling: Wielkie odkrycie, naprawdę. Kapitał właściwy (korporacje) spaja się z organizmem władzy. No ale w końcu uwierzyliście, że kapitał to wasz samochód, laptop i oszczędności na koncie.
  • Odpowiedz
Tak samo kapitalizm nie staje się socjalizmem, gdy państwo reguluje jakkolwiek prawo pracy, choć akurat w USA z tym średnio.


@aegispolis: A nawet to jest wykorzystywane w drugą stronę. Raz amazon na jakimś zadupiu wywindował minimalną w kosmos, wykupił konkurencje, po czym #!$%@?ł wszystkich i powiedział że bezrobocie to wina zbyt wysokiej minimalnej. Zatrudniając na końcu ludzi za grosze.
  • Odpowiedz
I tak, jeśli kapitaliści przekupują, ekhm przepraszam - LOBBUJĄ (made in USA) polityków, aby wprowadzali korzystne dla nich regulacje


@aegispolis: kapitalizm się w USA skończył, jak zaczęły się imperialistyczne zapędy polityków i podporządkowanie sobie kapitału. Nazwanie korporacjonizmu kapitalizmem to spore wynaturzenie.
  • Odpowiedz
@dafto: Jest zupełnie przeciwnie, to kapitał podporządkował sobie polityków. I to jest jak najbardziej naturalny rozwój kapitlizmu, przewidywany przez wielu. I jeśli komuś zależy na utrzymaniu tego systemu, to powinien tym bardziej przestać udawać, że problemów nie ma i zacząć myśleć nad rozwiązaniami.
  • Odpowiedz
Jest zupełnie przeciwnie, to kapitał podporządkował sobie polityków.


@aegispolis: jest zupełnie przeciwnie. To mocarstwowe zapędy USA spowodowały powstanie tak antykapitalistycznego tworu jak FED. Duże korporacje biorą swoje wpływy jako bezpośredni odbiorca kreacjonizmu finansowego. Rosną do niebotycznych rozmarów, bo tyle sprzedają? Nie, żyją z wdrukowywanych na potęgę pieniędzy z banku centralnego, które z kolei trafiają na giełdę do tych spółek.
Kapitalizm nie jest bez wad. Przede wszystkim szybko i łatwo poddaje
  • Odpowiedz
@yhbgrobdoivbvwamsv

I dlatego to emigracja a nie imigracja jest tematem każdej politycznej dysputy.

Dlatego tez setki ludzi patrolują wybrzeża Florydy żeby łapać ludzi uciekających na Kubę a nie odwrotnie xD


To że na Kubie bądź w Meksyku jest źle, to nie oznacza automatycznie że w USA jest
  • Odpowiedz
@dafto: Chłopie spróbuj kiedyś coś o tej historii poczytać poza felietonami Korwina, czy Michalkiewicza, bo smutno patrzeć na to co ty wypisujesz xD Kapitalizm niedoścignioną utopią, której nigdy nie było i nie będzie, bo istnieje tylko w umysłach kucy.

Przecież ty wprost tu twierdzisz, że feudalizm był szczytem kapitalizmu xD Tak ci się pomieszało już przez te próby wybielania wyidealizowanego systemu, że odleciałeś kompletnie.
  • Odpowiedz