Wpis z mikrobloga

Serio myślisz, że ci muzycy ubrali te maseczki z dziurą, żeby nie rozsiewać zarazy? Serio?


@Ranger: chcesz powiedzieć że maski zakłada się w innym celu niż ochrona siebie i innych?

bo wiesz ja jako szur dobrze wiem że szmata na ryju albo maska chirurgiczna (z dziurą czy bez) przed niczym nie chroni!
bo maska nie służy do ochrony tylko do budowania strachu, symbol pandemii, talizman, oznaka przynależności do sekty...

widzę
bo wiesz ja jako szur dobrze wiem że szmata na ryju albo maska chirurgiczna (z dziurą czy bez) przed niczym nie chroni!

bo maska nie służy do ochrony tylko do budowania strachu, symbol pandemii, talizman, oznaka przynależności do sekty...


@Adam_Prosty: w ujęciu globalnym maski zmniejszają transmisję wirusa, nawet jeśli jest to kilka procent zakażeń mniej to już wielki sukces, bo to bardzo nieinwazyjna interwencja a tak wiele daje. Szury mają tendencję
nawet jeśli jest to kilka procent zakażeń mniej to już wielki sukces, bo to bardzo nieinwazyjna interwencja a tak wiele daje


@eb8a:

#!$%@? daje! maska chirurgiczna NIE JEST i nigdy nie była środkiem ochrony osobistej przed wirusami

"coś by dawało" noszenie dobrze dopasowanej, często zmienianej maski ffp2

ale wam nie chodzi o REALNE efekty tylko o stosowanie się do DURNYCH zasad.
zarówno w przypadku dziecka jak i muzyków, Ty chcesz żeby
#!$%@? daje! maska chirurgiczna NIE JEST i nigdy nie była środkiem ochrony osobistej przed wirusami


@Adam_Prosty: na długo przed pandemią był to środek zalecany przykładowo w sytuacji gdy jeden z domowników ma grypę i noszenie maseczki zmniejszało ryzyko zakażenia pozostałych domowników. Nie twórz własnych informacji.
W ujęciu populacyjnym jeśli jedna osoba nosi maseczkę, to faktycznie nic to nie daje, natomiast jeśli noszą je miliony ludzi to dzięki tak małej interwencji zakażeń
@eb8a:

w ujęciu globalnym maski zmniejszają transmisję wirusa, nawet jeśli jest to kilka procent zakażeń mniej to już wielki sukces, bo to bardzo nieinwazyjna interwencja a tak wiele daje.


Nie ma na to badań randomizowanych. Teraz mamy bardzo zaraźliwy omikron więc to jest tym bardziej bez żadnych podstaw naukowych.

Dodatkowo takie maseczki trzeba często zmieniać co generuje dodatkowe problemy które powinno się wziąć pod uwagę wprowadzając takie obostrzenia.
Pobierz hansschrodinger - @eb8a: 

 w ujęciu globalnym maski zmniejszają transmisję wirusa, ...
źródło: comment_1667901534D53tYDpaaQccFq9CCv8UZg.jpg
małych dzieci bez uwzględnienia "kosztów" tego nakazu


@hansschrodinger:
koszty - zerowe, tylko grupa ludzi o wypaczonym poczuciu wolności osobistej się lekko spieni. Zużyte maseczki jako śmieci ? - to już problem innych instytucji odpowiedzialnych za utrzymanie porządku na ulicach i utylizację śmieci.

nakaz maskowania małych dzieci

Dzieciom nie dzieje się krzywda. Już pisałem że ten argument to prymitywna próba szantażu emocjonalnego

nie, nie są wystarczające.

Dla tak minimalnie inwazyjnej interwencji są
na długo przed pandemią był to środek zalecany przykładowo w sytuacji gdy jeden z domowników ma grypę i noszenie maseczki zmniejszało ryzyko zakażenia pozostałych domowników.


@eb8a: a efekty tych zaleceń były porównywalne z placebo czy homeopatią :)

metaanaliza badań od 1949 do 2018

2019:
https://wwwnc.cdc.gov/eid/article/26/5/19-0994_article
" In pooled analysis, we found no significant reduction in influenza transmission with the use of face masks"

masz nawet w kontekscie covida Europejskie CDC mówi:
Pobierz AdamProsty - > na długo przed pandemią był to środek zalecany przykładowo w sytuacji ...
źródło: comment_16679022426T0mwSP8QyqtSdRRT0AlRN.gif
@Adam_Prosty: Fajnie, ale to badnia w większości na ograniczonyuch próbach w warunkach domowych, gdzie adherencja do noszenia maseczki była niska. Prawdziwe badania to obecna pandemia, i tutaj czekamy na wnioski post factum.
Noszenie maseczki to interwencja minimalna, która nie szkodzi, a bez jej implementacji nie będzie wniosków na przyszłość. Nie trafiają do mnie argumenty o ich demoniczności / zamordyźmie
@eb8a:

Dla tak minimalnie inwazyjnej interwencji są


To nie jest minimalne, to że tak nazywasz to nie znaczy że tak jest. I badania randmizowane maseczek były już robione, ale ty tego nawet nie wiesz.

koszty - zerowe, tylko grupa ludzi o wypaczonym poczuciu wolności osobistej się lekko spieni. Zużyte maseczki jako śmieci ? - to już problem innych instytucji odpowiedzialnych za utrzymanie porządku na ulicach i utylizację śmieci.


ogromne koszty ekologiczne
hansschrodinger - @eb8a: 

 Dla tak minimalnie inwazyjnej interwencji są

To nie j...