Wpis z mikrobloga

A więc tak w odpowiedzi na poranny wpis, dziś (07.11.2022) zacząłem nową pracę.
Na szczęście nie okazała się Januszexem.

Odpowiadając na pytanie jakie stanowisko: Inżynier Geodeta - kataster i gospodarka nieruchomościami (serio tak długie stanowisko mam w umowie, według mnie wystarczyłoby samo geodeta)

Więc tak dzień zacząłem od szkolenia online z BHP, 20 min czytania, aby odpowiedzieć na 7 pytań A,B,C pokroju jaki jest numer na pogotowie. Gdybym wiedział, że takie będą pytania to tylko bym przeklikał do samego testu.

Kolejnym zadaniem było obejrzenie tutorialu na temat wykorzystania makr i segregacji plików od mojego poprzednika.

Następnie miałem za zadanie zająć się wygenerowaniem listy osób wzywanych na grunt do wyznaczenia granic, przygotowaniem pliku xlsx z ich danymi, xml dla poczty i samych zawiadomień dzięki szablonowi a Accesie.

Ostatnim zadaniem było obliczenie pól powierzchni działek biorących udział w wyznaczeniu i podziale, rozliczeniu ich powierzchni jednostkowo i całościowo. Tego niestety nie zdążyłem skończyć, więc zacznę od jutra zabawę w QGISie.

Ogólnie jestem pozytywnie nastawiony po pierwszym dniu w tej pracy, ale nie trudno być po po przedniej robocie, gdzie zajmowałem się geodezyjną obsługą budowy śmietnika zwanym warszawskim ZUSOK (praca po 10h, bo zawsze jest coś do zrobienia i trzeba robić nadgodziny)
  • 22
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Casiofx: nie jeszcze nie posiadam, do tego niestety trzeba troche czasu, dosłownie jedna z wymagań są lata pracy w zawodzie i ilość przerobionych róznorodnych prac odpowiednio dla danego zakresu
  • Odpowiedz
Więc tak dzień zacząłem od szkolenia online z BHP, 20 min czytania, aby odpowiedzieć na 7 pytań A,B,C pokroju jaki jest numer na pogotowie. Gdybym wiedział, że takie będą pytania to tylko bym przeklikał do samego testu.


@RZM_4: miałem tak samo ja stacji benzynowej XDD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sl_w_k_1: Interfejs Wymiany Danych (IWD, XML) / The data exchange interface (EDI, XML)

Interfejs wymiany danych o przesyłkach, między systemem Klienta, a systemem Poczty Polskiej kierowany jest do Klientów zainteresowanych implementacją w swoim systemie IWD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sl_w_k_1: chodzi o to, aby mając kilka tysięcy adresatów wprowadzić ich do systemu poczty w prosty sposób przez e-nadawce.poczta-polska.pl
  • Odpowiedz
  • 1
@RZM_4 W geodezji ciężko o niejanuszex więc gratki i powodzonka. Jak masz chęci do nauki to ciśnij bardziej w BI i obczaj możliwości użycia danych przestrzennych w BI i nowe możliwości ArcGIS Pro ( ͡º ͜ʖ͡º) Można wskoczyć w bardzo przyjemną kaskę
  • Odpowiedz
@RZM_4:

Następnie miałem za zadanie zająć się wygenerowaniem listy osób wzywanych na grunt do wyznaczenia granic, przygotowaniem pliku xlsx z ich danymi, xml dla poczty i samych zawiadomień dzięki szablonowi a Accesie.

Ciekawe ile to zajmuje w gminie xD stawiam na dwa tygodnie, plus tydzień na wysłanie listów które leżą w jakimś pudle i czekają na kierowcę co je zawiezie na pocztę.
  • Odpowiedz
co oznacza skrót BI

@RZM_4: Business Intelligence
Systemy i narzędzia do (sorry za moją niefachowość) do agregowania danych z różnych źródeł i ładnego prezentowania ich, np. Power BI.
  • Odpowiedz