Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki
Jaka jest realna zdolność kredytowa małżeństwa bez dzieci, którego łączny dochód netto miesięcznie to 22k?
Wkład własny to 750k, brak kredytów, kart kredytowych, stałe koszty życia określiłbym na jakieś 1,5k zł, kredyt na 20-30 lat.

Sprawdzałem różne kalkulatory i pokazują mi strasznie dziwne rzeczy, niektóre w ogóle nie przyjmują dochodu powyżej 20k, inne zakładają, że maksymalna rata = cały dochód i podają mi zdolność kredytową naprawdę z dupy. Jedne kalkulatory podają max 2,5mln zdolności, inne 1.5mln a są takie co pokazują, że 750k max. Do tego jeden super kalkulator wskazał nam zdolność na 55mln zł.

Spokojnie, gdybym planował brać kredyt to na pewno pogadałbym z kimś kto się tym zajmuje od lat :) Jestem po prostu ciekaw, co dziś może zaoferować nam bank. Jeżeli 2 lata temu z dochodem łącznym ok. 9k wyliczyli nam zdolność na bańkę xD Teraz niby rata kredytu "na bańkę" wyniosłaby jakieś 8k, co teoretycznie spokojnie jesteśmy wstanie dźwignąć, ale bratu w zeszłym tygodniu bank odmówił kredytu na 550k przy dochodzi dwóch osób łącznie na 14,5k.
#kredyt #kredythipoteczny #nieruchomosci #dom #mieszkanie #bank

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #636913a5b078a9f02301e885
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 13
  • Odpowiedz
bank odmówił kredytu na 550k przy dochodzi dwóch osób łącznie na 14,5k.


@AnonimoweMirkoWyznania: a brat prowadzi działalność czy kasa z uomwy o pracę? bo na to też patrzą.
A jak chcesz znać realne wyliczenia dla siebie to niestety musiałbyś do banku iść. Kalkulatory teraz nie działają a banki same sobie wprowadzają wewnętrzne ograniczenia i różnie w nich wychodzi.
  • Odpowiedz
OP: @thewickerman88: w 100% kwota pochodzi z b2b. Ale działalność prowadzona od 4 lat. Więc teoretycznie już się na kredy łapie... no nic, widzę, że się sprawy komplikują bardzo mocno, mocniej niż myślałem, jeżeli chodzi o liczbę zmiennych :)

@Kiedysbedeczerwonka: Takie dokładnie to od maja tego roku, natomiast powyżej 20k mamy od stycznia 2021. Ja jestem na działalności, żona na UOP (troszę ponad 14k pochodzi z działalności, 8k z małym hakiem z UOP). Ale rozumiem, że zmiennych
  • Odpowiedz
OP: @poison101:
Hmm, może faktycznie zbyt odważnie to policzyłem.
Aktualnie za czynsz, media, telefony itd. płacimy 800 zł. Ciężko mi policzyć żarcie, bo ja np. mam obiady w pracy finansowane. Pewnie koło 1500 zł wyjdzie za jedzenie miesięcznie, na naszą dwójkę (takie jedzenie kupowane do domu) czasem chodzimy do knajp, na piwko itd. ale nie wiem, czy i jeżeli tak, to jak wliczać to w koszty stałe. Nie mam pojęcia, czy wliczać w takie koszty np. wyjazdy na weekend. Co poradnik w necie to inne zdanie xD
Ale bez szarpania się z życiem i wydatkami, ok 15,5k miesięcznie wrzucamy na
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: tak jak wyżej napisał kolega @OlekAleksander banki b2b traktują kiepsko. Jak sam brałem parę lat temu hipoteczny będąc na umowie o pracę to dostałem go błyskawicznie. W tym samym czasie o kredyt starał się mój teamleader który zarabiał sporo więcej niż ja a był na B2B. Miał straszne problemy z bankami, w ogóle liczyły mu jakąś śmieszną zdolność, chyba tylko w jednym czy 2 dostał oferty pozwalające na
  • Odpowiedz
Sprawdzałem różne kalkulatory i pokazują mi strasznie dziwne rzeczy, niektóre w ogóle nie przyjmują dochodu powyżej 20k, inne zakładają, że maksymalna rata = cały dochód i podają mi zdolność kredytową naprawdę z dupy. Jedne kalkulatory podają max 2,5mln zdolności, inne 1.5mln a są takie co pokazują, że 750k max. Do tego jeden super kalkulator wskazał nam zdolność na 55mln zł.


@AnonimoweMirkoWyznania: W przypadku dochodu z działalności gospodarczej nie ma możliwości
  • Odpowiedz