Wpis z mikrobloga

Elo Mireczki temat wałkowany wielokrotnie użyj opcji szukaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kobita mi true o ekspres, jako fan kawiarki i aeropresa uważam to za zbędny luksus no ale ;]
Generalnie pijemy w 95% kawy mleczne. Szukam czegoś do 3k ale jakby się trafiło do 2k to też byłoby dobrze.
Nie jestem żadnym smakoszem i znawcą kaw pije głównie Lavazze, Illy i Idee ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przede wszystkim być mało awaryjny, prosty w utrzymaniu taki passat.

Biorę pod uwagę (rozstrzał cenowy jest spory)

Melitta Passione OT F53/1-102 (czarny) - 1999zł
Melitta Latticia OT frosted black F30/0-100 - 1700zł
NIVONA 821 - 2869
Nivona CafeRomatica 756 - 2199zł
Siemens eq6 s100 lub s300 (2399zł/2799zł)

Ogólnie najbardziej chyba skłaniam się ku Melitta Passione, bo wydaje mi się wystarczający ale jeśl się opłaca to dopłace do wyższych modeli

#kawa #ekspresdokawy #nivona #melitta #agd #maleag
  • 8
  • Odpowiedz
@Crisu w rodzinie mam nivone 756 od 2.5 roku i wczoraj właśnie sobie też ją zamówiłam do siebie. Ja piję głównie Latte i u szwagra zazwyczaj opijam go z 3-4 dziennie. Ciężko mi znaleźć na mieście lepszą kawę (chociaż mam jedno miejsce, ale tam kawka 17zl minimum). Espresso przyzwoite... banalne w utrzymaniu no i cena spoko. Dokup do tego pojemnik na mleko, do trzymania przelanego w lodówce i masz zestaw na długieata
  • Odpowiedz
@Crisu: Ja kupiłem dla siebie (chociaż miałem sprawić sobie porządna kolbe :( ) i głównie dla żony (mleczne kawy jak u Ciebie) melitte ci touch. Biłem się z myślami o innym modelu, tańszym ale w końcu padło na ten bo w sumie taki był pierwszy strzał. Po tygodniu nic nie powiem w kwestii awaryjności bo działa. Na pewno będziesz się bujał z czyszczeniem tego co chwila ale taki urok automatów. Kawa
  • Odpowiedz