Wpis z mikrobloga

Jak poznać ludzi mentalnie ze wsi i z bagażem kompleksów? Lubią chwalić się tytułami i „prestiżowymi” zawodami - np. CEO, informatyk, prawniczka czy szef. Mój wujek, taki typowy „polaczek” (nie obrażając Polaków i Polski), lubił się chwalić, że jego żona ma uprawnienia na komputer, a on sam jest szefem ochrony w lokalnym markecie. Gówno znaczyli, ale srali wyżej niż mieli dupę.

Marian i Mariola… tak to aluzja do was (specjalnie z małej) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kononowicz #patostreamy
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gorski_kukold: Z tym akurat się zgadzam. To nawet nie tyczy się wsi, ale ludzi co pamiętają lata 90. i komunę. Mój ojciec był zszokowany, że nie chciałem zmienić roboty, gdzie miałem być kierownikiem. Z tą różnicą, że nie byłoby prawie różnicy w pensji w porównaniu do mojego aktualnego stanowiska, gdzie zbytnio się nie przęmeczam. A awans na wyższe stanowisko bez gratyfikacji finansowej to degradacja ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@Pomorski_Wilk: „To nawet nie tyczy się wsi, ale ludzi co pamiętają lata 90. i komunę. Mój ojciec był zszokowany, że nie chciałem zmienić roboty, gdzie miałem być kierownikiem.” Tak! W sumie to częściej z tym spotkałem się w przypadku osób, które uciekły ze wsi do miasta i już to było dla nich powodem dla sukcesu xD dlatego napisałem „mentalnie ze wsi), a ja to chłop ze wsi i dobrze mi
  • Odpowiedz
@Bardzoladnydom: zależy jakiej klasy „informatykiem” jesteś. Branża tak rozległa, że zawody IT można dzielić na obrzydliwie prestiżowe i na helpdesk w mieście powiatowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Gorski_kukold: Ja akurat z tych co uciekli ze wsi do miasta. Ale nie uznaję tego za życiowy sukces, tylko uratowanie zdrowia psychicznego. Od czasu studiów polubiłem miasto, wystarczy mi mieszkanie a nie dom i na wiosce jestem od święta, bo wytrzymuję tam maksymalnie 3 dni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jukel: Rudego co najwyżej można nazwać stalkerem, bo potrafi jednie instalować oprogramowanie do szpiegowania i monitoringu oraz wyszukiwać informacji w internecie na temat swoich wrogów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz