Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej,

Ściany się budują, w grudniu będzie dach więc już myślę nad kolejnym etapem - okna, które mają wjechać na wiosnę (najlepiej w marcu)

Tu mam kompletny mętlik w głowie bo ZUPEŁNIE nie wiem co wybrać i czego szukać.

Raczej klasyczne białe plastikowe ze szprosami jednak jaki model? Na co zwracać uwagę? Jaki producent? Zupełnie nie mam pojęcia.

Na pewno nie chce oszczędzać na dwóch właściwościach - izolacja termiczna oraz izolacja akustyczna.

Jak szukaliście swoich modeli? Jesteście zadowoleni? Gdzie kupowaliście? Jaki producent?

#budujzwykopem #budowadomu #remontujzwykopem #dom #mieszkanie #pytanie #kiciochpyta

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6367ec7a768f2f483ae4a449
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 22
  • Odpowiedz
Raczej klasyczne białe plastikowe ze szprosami jednak jaki model?


@AnonimoweMirkoWyznania: dlaczego chcesz białe? To się potem ciężko czyści z czasem, zastanów się nad okleiną i pod to okna barwione w masie z obu stron!
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: okleina musi być dobrej jakości żeby nie schodziła po czasie, po drugie kolor okien od środka inny niż biały wymusza konkretna game kolorów do wnętrza. Przejdź się po sklepach/wykonawcach i zbierz wyceny, nie ma jednej dobrej odpowiedzi. MS podobno ma bardzo dobre ale drogie okna. Tez slyszalem dobre opinie o Salamader
  • Odpowiedz
okleina musi być dobrej jakości żeby nie schodziła po czasie,


@bb89: profile robią konkretne firmy. Jak weźmiesz profile Veka to o ile nie trafiła się felerna seria to problemów nie powinno być, dodatkowo bierzesz wtedy barwienie w masie zbliżone kolorem do okleiny. Jak się zarysuje to nie będzie nawet widać.

po drugie kolor okien od środka inny niż biały wymusza konkretna game kolorów do
  • Odpowiedz
Najlepiej na taśmach rozprężnych.


@appmstt: nie tylko. Taśmy stosuje się w określonym celu i miejscu. Ważny jest montaż szczelny/warstwowy.

ale op się pyta o konkretne firmy które można polecić :)


@ATAT-2: no to niech sobie poczyta w internecie o firmach które podrzuciłem. Kiedyś na oknotest.pl były testy firm teraz chyba już nie robią.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: weź chłopie... szprosy, zazdrostki, dziergane firanki i inne dziadostwa.. teraz jest moda (i to nareszcie) na duże przeszklenia, fixy, hs, bez żadnych farfocli w środku. duże przestrzenie, duże proste bryły, proste kształty, bez udziwnień.
  • Odpowiedz
teraz jest moda


@subiel: zawsze myślałem że swój dom buduję się wg twoich upodobań i gustu. No ale widzę że trzeba podarzac za tym co modne, a nie co się tobie podoba. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
c za tym co mo


@ATAT-2: ale ja nie mówię jak masz budować dom i jakie masz mieć upodobania lub gust. napisałem tylko że szprosy wyleciały z mody, wbrew temu co napisałeś :) a buduj jak se chcesz, przecież to twoja sprawa, i prawdopodobnie jako totalny random z internetu, mam najmniej do powiedzenia w kontekście twojej chaty.
  • Odpowiedz
szprosy wyleciały z mody,


@subiel: a ja ponownie pisze - co aktualne trendy mają do tego co kto ma budować?

Właśnie przez taki tok rozumowania domy sprzed 20 lat mają po 2 wykusze i 5 balkonów bo 'to było modne'

A teraz na każdym kroku widzisz 'nowoczesne stodoly'
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: A jaka będzie wentylacja w domu? Jeżeli zwykła grawitacyjna to potrzeba okna z nawietrznikami( czyli z dziurami) i nie jest szczelnie. Moim zdaniem najlepiej budawać jak najszczelniejszy dom, czyli okna z trzema uszczelkami, szczelny montaż i rekuperacja.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Na pewno białe? Robią się po czasie szare i nic z tym nie zrobisz. Okleina jak trochę zmieni kolor to nic się nie stanie. Wszyscy producenci robią na profilach Veka, Aluplast albo czymś zza Odry, więc profile / okleiny masz wszędzie prawie to samo. Różnice to konkretny model profilu, ilość / grubość stali w profilach, jakość "spawu", pakiety szybowe etc. Jak dla mnie szprosy zupełnie nie pasują, na pewno
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: szprosy pogarszają parametry. Zwróć uwagę na:
- okucia - fajnie jak na końcach mają blaszki podnoszące skrzydło do góry podczas zamykania,
- MONTAŻ - to chyba najważniejsze, możesz wierzyć lub nie w szczelny montaż, jeśli nie chcesz tego zlecac ekipie to zamów tylko ciepłe podwaliny z purenitu a masy i taśmy założysz po montażu, wyjdzie dużo taniej,
- sama wybór okien - tam gdzie się da i pasuje wybierz
  • Odpowiedz