Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dzietność w Polsce

To kobieta jest tą stroną co musi się poświecić, poświęca wszystko: od swojego ciała, zdrowia fizycznego (polecam poczytać co ciąża robi z kobietą, o porodzie i połogu nie wspominając bo to tylko zabawa dla masochistów) i psychicznego, po pracę i karierę (pomijanie przy podwyżkach, awansach po długiej przerwie, do tego potem wieczna opieka bo dziecko co chwile chore i ofc 80% pensji bo w końcu odpoczywa), na życiu społecznym kończąc (matki z dziećmi nie są atrakcyjni jako kompanii towarzyscy dla bezdzietnych)
Co dostaje w zamian? No dziecko. Nieprzespane lata, wieczne poczucie winy, „dobre” rady, mniej kasy, uzależnienie od dziecka, brak wolnego czasu, zero spontaniczności. Jeszcze jak trafi jej się ojciec dziecka chociaż średnio zaangażowany to może trochę „pomóc”, ale nadal to zawsze jest głownie matka, zresztą szansa ze na takiego typa trafi jest taka sama jak to że nie zostanie samotną matką.. czyli obecnie ma na to mniej niż 50% szans (statystyki rozwodowe Warszawa, statystyki samotnego macierzyństwa PL - polecam). Świetny deal. Tracisz i poświęcasz wszystko, nawet pozycje na rynku natrymionalnym aby finalnie mieć dziecko i status samotnej matki bo ojciec może odejść bez ostracyzmu jak mu się nie podoba, a matka już niestety nie. Przy obecnej sytuacji na rynku matrymonialnym poświęcanie się na rzecz rodziny przez kobietę to jak inwestycja w NFT. Dużo pobożnego życzenia, ale o zysku ciężko mówić dla większości inwestorów. A to wszystko jak wszystko poszło okej, dziecko jest zdrowe, ciąża nie była zagrożona.

Bo przecież mamy też karę pułapkę i wówczas można stracić nie tylko w/w ale tez własne życie, bo lekarz nie będzie wiedział gdzie postawić priorytet w obawie przez stratą uprawnień (słusznie, w końcu każdy walczy o siebie, na magazyn przecież nie pójdzie po 10 poświęceń), albo utknąć z niepełnosprawnym dzieckiem i już mieć gwarancje że będziesz całe życie sama (statystki odchodzenia facetów od rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi tez polecam) i zniknie, będzie już tylko bardzo słabo opłacaną opiekunką płaczącą co noc nad losem swoim i dziecka które zapewne umrze przedwcześnie lub co gorsza, zostanie w końcu same w przytułku. Naprawdę super perspektywa na życie.

A to wszystko w kraju gdzie dla biedoty (czyli większości) nie ma mieszkań za adekwatne pieniądze, nie ma opieki psychiatrycznej i psychologicznej, nie ma wyboru czy są gotowi na opiekę nad niepełnosprawnym dzieckiem, nie realnego wsparcia dla rodziców, cieszmy się że w tych warunkach ktoś w ogóle te dzieci rodzi. Serio. To #!$%@? survival.

#anonimowemirkowyznania #dzieci #childfree #aborcja

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6367cbab768f2f483ae49e30
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 33
z drugiej strony zrobienie dzieciaka i arbitralne obciążenie go obowiązkiem utrzymania


No to brzmiało jakbym miał spłodzić dziecko by mnie utrzymywało na starość:v
No to brzmiało jakbym miał spłodzić dziecko by mnie utrzymywało na starość:v


@Barbatos96: skrót myślowy. Ty robisz dzieciaka, rząd go opodatkuje, oskładkuje, razem z innymi takimi dzieciakami i wypłaci ci emeryturę z tego.

czy nie do tego to się w praktyce sprowadza?
WygadanaStara: @marazmus: bo jak Ty poczekasz, nic się nie stanie, a ciąża jednak obciąża strasznie organizm. Raz w kolejce musiałam usiąść, bo zaczęło mi się robić słabo. Ostatnio ledwo wystałam w kolejce pierwszeństwa, bo strasznie mnie kręgosłup rozbolał.

Owszem, nie musisz poświęcać czasu dla mnie. Ale potem wielce się ludzie dziwią, że kobiety nie chcą rodzić, jak nawet wyjście do Lidla czy apteki robi się problemem, a mąż w pracy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania:

Co chwile alarmy i narzekania jak to baby nie chcą polakom dzieci rodzic (a zagranicą robią dzietność, więc można). Pan Kaczyński już w tym tygodniu narzekał na to

Bo nie ma komu pracować i trzeba brać imigrantów