Wpis z mikrobloga

@Seduxisti: Właśnie na IRC to samo mi napisali.

│18:04:00 AlbertLast | l__q: hoistering
│18:06:24 AlbertLast | n>a(); function a() { return 'foobar'};
│18:06:25 +jellobot | (okay) 'foobar'
│18:06:48 AlbertLast | n>a(); const a ?() => { return 'foobar'};
│18:06:49 +jellobot | (fail) SyntaxError: Missing initializer in const
│18:07:02 AlbertLast | n>a(); const a = () => { return
│18:07:03 +jellobot | (fail) ReferenceError: Cannot access 'a' before
│18:07:21 AlbertLast | the
Jak zawsze to zależy, kwestia czy chcesz pozwalać na zmianę kontekstu czy nie


@lobo: Rozumiem, dziękuje Ci z całego mojego serduszka.

Mi najbardziej podszedł ten nowy React z hookami, mega proste w sumie.
Ale moja dziewczyna woli za to Angular, ja nic nie rozumiem z niego, jakieś komponenty w @component?
Może każdy hejtuje React, nawet na IRC. Ale ja osobiście lubię React.

Więc mega dziękuje Ci za pomoc w zrozumieniu
@aptitude: to ci kłamią aktualnie react jest najpopularniejszym "frameworkiem" (sam react nie jest frameworkiem). Jeżeli chodzi o oferty pracy to najwięcej się szuka właśnie ludzi do reacta, na drugim miejscu jest jQuery (co jest dziwne) i angular jest dopiero na 3.
to ci kłamią aktualnie react jest najpopularniejszym "frameworkiem" (sam react nie jest frameworkiem). Jeżeli chodzi o oferty pracy to najwięcej się szuka właśnie ludzi do reacta, na drugim miejscu jest jQuery (co jest dziwne) i angular jest dopiero na 3.


@lobo: Serio?

Ja 10 lat temu kupiłem nawet analogową książkę o jQuery, dziś nienawidzę tego od kiedy znam React.
(mogę sprzedać za 5 euro)
A angular to mega dziwny framework nie
@aptitude: Na jQuery jest gigantyczna ilość legacy kodu nic nowego na nim raczej nie powstaje, ale aplikacje muszą być utrzymywane, ale to się dość szybko zmienia i powoli jQuery znika.
powoli jQuery znika.


@lobo: teraz w sumie zaczyna znów być popularny czysty "vanilla js" lub strony bez JS z czystym ssr,
ember fajnie wygląda w sumie, ale wygląda tylko. w praktyce wole react lub infernojs (jak coś inferno też działa z ViteJS :))
Co to za IRC? Nie wiedziałem, że ktoś jeszcze używa :D


@Enzi: Czasami wole sam zapytać na IRC #javascript niż Stackoverflow jeżeli mam jakiś problem wymagającej szybkiej pomocy, bo odpowiedź zazwyczaj pojawia się w do ~20 sekund do minuty ;)

I mile też można pogadać nie tylko o programowaniu :)
dzięki, zajrzę :) za dzieciaka dużo siedziałem na IRC, chętnie wrócę jak są ludzie :D


@Enzi: polecam założyć konto na libera.chat, bo wiele kanałów nie wpuści Cię bez konta, np. #javascript
ale nie muszę Ci tłumaczyć tego :)
i jak zawsze, miłej zabawy