Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty #bitcoin #ethereum Potrzebuje rady. Mam portfel sprzętowy Trezor, który jest połączony z Exodus i nie mogę przelać eth z trezor na exodus. Po kliknięciu transfer founds dostaje wiadomość „Warning: You are sending to your own adress” i przycisk „transfer” jest nieaktywny. Po sprawdzeniu adresów eth w trezor i exodus widać, ze adresy są takie same. O co chodzi? Dodatków ta sama ilość eth jest widoczna w trezor i exodus.
  • 22
@emjot86 @Manah czyli jak przelewam ETH na trezora to nie działa to tak jak z Bitcoin, ze środki są transferowane, tylko sam klucz? To jeszcze jedno. Przelałem BTC na exodus ale btc nadal jest widoczny w trezor w apce trezor suite. Dlaczego? Sorry za głupie pytania i dzięki za odpowiedzi.
@obczajam: Nie wiem co ty gościu #!$%@?. Skoro środki są widoczne tu i tu to po #!$%@? chcesz coś transferować.

Poza tym ty chyba nie rozumiesz, że środki są na adresie, a nie w portfelu. Portfel służy tylko do podglądania adresów i do zlecania transakcji.
@obczajam: Ja #!$%@?. Od początku. Portfel to jest takie coś co generuje ci adresy wraz z kluczami. Nie jest możliwe, żeby dwa razy ci się wygenerowały takie same adresy. Więc jeżeli adresy są takie same w jednym portfelu i w drugim to znaczy, że nie zostały wygenerowane tylko skopiowane, albo zaimportowane z jednego portfela do drugiego. Dotyczy to zarówno BTC jak i ETH, jak i każdej innej kryptowaluty. I wbij sobie
@Jah00: Wiedza mała, środków mało, ale coś chce się dowiedzieć. Dziękuje za odpowiedzi. Z backupem seeda dla trezora jest problem, bo gdzieś go schowałem i nie mogę znaleźć ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Do exodusa mam Backup seeda i dlatego chce przelać środki na inny adres w innym portfelu. Następnie zresetować trezora.
@obczajam: Tak, przy pierwszej instalacji każdy portfel generuje ci losowe adresy, klucze prywatne do nich oraz seeda. Jeżeli chcesz te same adresy mieć w innym portfelu to musisz użyć tego seeda, albo przenieść wybrane adresy wraz z kluczami. Inaczej przy kolejnej instalacji portfel wygeneruje ci nowe adresy, nowe klucze i nowego seeda. Wtedy sobie możesz przenieść środki ze starych adresów na nowe adresy.
@Jah00: To jeszcze jedno. Twój powyższy wpis na temat użycia tego samego seeda dał mi trochę do myślenia. Czyli różne portfele mogą korzystać z tego samego seeda? Właśnie sprawdziłem seeda z exodusa i pasuje do trezora. Myślałem, ze każdy portfel generuje swojego seeda i się różnią. Dzięki za pomoc.
@obczajam: Tak, seed będzie pasować do różnych portfeli o ile będzie zapisany w tym samym systemie, bo nie wszystkie portfele wspierają wszystkie warianty, ale na ogół powinno pasować wszędzie.
Jeżeli jest używany ten sam seed w dwóch różnych portfelach to dlaczego BTC ma inne adresy?


@obczajam: Z tego samego seeda zawsze generowane są te same adresy, ale jeden seed może wygenerować ich miliony. W praktyce używane jest pierwsze 100. Więc możesz mieć środki na różnych adresach, ale w ramach tego samego seeda czyli tego samego portfela.

Co masz na myśli pisząc „w tym samym systemie”.


@obczajam: Są różne standardy
@Jah00: Czy mając tego samego seeda w kilku portfelach(wirtualny i sprzętowy) można niezależnie przelewać środki? Czyli przelewam BTC za pomocą exodusa to czy wymagane jest potwierdzenie transakcji z trezora? Jeżeli takowe potwierdzenie jest niewymagane, to chyba bezpieczniej jest mieć różne seedy na różnych portfelach?
@obczajam: Tak, można niezależnie przelewać środki. Do przelania środków potrzebny jest tylko klucz prywatny dla danego adresu, a jest on i w jednym portfelu i w drugim.

Czy bezpieczniej mieć różne seedy to zależy co chce się osiągnąć. Jeżeli chcemy mieć drugi portfel jako szybko dostępny backup to musi być ten sam seed. A jeżeli chcemy mieć drugi portfel jako np. cold wallet z większą ilością środków (offline), bardziej bezpieczny, to
@obczajam: jak odblokujesz prywatne wiadomości na wykopie to coś wyjaśnię lepiej bo jestem na etapie studiowania trezora seedów i portfeli i już coś tam wiem na ten temat.