Wpis z mikrobloga

@Mega_Smieszek: mnie tak niezliczoną ilość razy na wsi pytali kiedy byłem dzieckiem. Problem w tym, że moja rodzina we wsi mieszkała wtedy jakoś od moich narodzin plus 5 lat, więc nikt nazwiska i tak nie kojarzył (rodzice pracowali poza wsią, nie byli rolnikami). Dopiero jak mówiłem gdzie mieszkam (a był to znany, charakterystyczny punkt we wsi), to się odczepiali ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@muchatse @GinzToniku: Za to lubie Wykop, ze moge sie dowiedziec czegos o wlasnym kraju. Cale zycie mieszkalem w miescie, bylem totalnie anonimowy, nikt by nigdzie nie zadal takiego pytania juz nie wspominajac o gwarze.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Dentka7: Często tak jest, kiedy opowiadam komuś o sytuacjach związanych z życiem na wsi, i to komuś kto całe swoje życie mieszkał w mieście, to zawsze jest w szoku. Tak samo i ja, tylko z perspektywy wieśniaka (ʘʘ)
  • Odpowiedz
Tak samo i ja, tylko z perspektywy wieśniaka (ʘʘ)


@GinzToniku: Ale pokazuje to jak roznorodny mimo wszystko mamy kraj, dlatego czesto jak ktos mi mowi, ze chce sie wyprowadzic z Polski ze wzgledu na "mentalnosc" to ja zazwyczaj mowie zeby najpierw sie przeprowadzili do miasta, bo moze wiekszosc z ich problemow zostana rozwiazane :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dentka7: Moim zdaniem bardzo różnorodny. Mentalność ludzi zmienia się nawet w lokalizacji oddalonej o kilka kilometrów. Jestem Przedstawicielem handlowym i widzę różnicę w podejściu do życia ludzi z Nowego Sącza, Zakopanego, Tarnowa, czy Gorlic.
  • Odpowiedz