Wpis z mikrobloga

#steamdeck

Osobista recenzja trochę inne spojrzenie niż zwyczajowo można widzieć od kilku miesięcy wszedzie. A wiec jak dla mnie urządzenie nie dla wszystkich, zachwycony opiniami zakupiłem i mi totalnie nie podeszło z kilku powodów a głównie:

Nadaje się spoko do indyków, aczkolwiek w takowe nie gram. Gram w gry AA, AAA i tutaj zwyczajnie jak dla mnie konsola ta wypada mizernie, ekran z ogromnymi ramkami jest nie tyle co brzydki jest #!$%@? obrzydliwy a dla większości gier jest po prostu za mały aby wygodnie grać.

Wspomniane wyżej tytuły działają głównie w 30/40 fpsach jest to totalnie nie do przyjęcia w 2022 roku - słyszałem głosy ze na tak małym urządzeniu się tego nie odczuwa - a wiec odczuwa się - to te same 30 klatek które widziałem grając w gry na PS3/PS4.
Dla mnie jako gracza który od lat używa monitorów 120hz, 60 aktualnie to totalne minimum do jakiegokolwiek dopuszczalnego poziomu gry.

Urządzenie niesie ze sobą niewątpliwy plus mobilności i ciekawości bo jakby nie patrzeć jest to lekki przełom na rynku ale póki co - na indyki za masywne i mocne.
A na jakiekolwiek inne gry ewidentnie za słaby. I zdecydowanie wole zagrać w oferujące ładna grafikę gry, szczegółowość, płynna rozgrywkę na komputerze kosztem wygody lub zwyczajnie na konsoli leżąc w łóżku tak jak i przy steamdecku.

Być może za 2/3 lata zostanie zaproponowane urządzenie które nadaje się do grania mobilnego w coś innego anizeli indyki but not yet.
  • 20
Urządzenie za miesiąc będzie sprzedawane na OLX i Allegro zapewne za 1000-1200 zł za ta cenę mimo wszystko warto zakupić stosunek ceny do jakości bardzo wysoki.
@Alinous: Oczywiście ze nie da rady dogonić grafiki, ale ładnym wyświetlaczem OLED, 60 klatkami w troche wyższej rozdzielczości niż 720p mozemy dojść do czegoś co sprawi ze takim osobom jak ja będzie i przyjemnie się grało mobilnie w nowe tytuły —-> patrz AYA NEO 2 (jesteśmy na dobrej drodze)
@reevo2: AYA NEO 2 będzie miało gorsze wsparcie niż steam deck, zapewne gry tez będą gorzej działać.
Spójrz się na cenne, steam deck nie moze ci zaoferować 120hz, oled, 4k i dużego ekranu. Bo nie tylko bateria trzymałaby ze 20minut to cena byłaby w okolicach 10tys pln.
Jest to urządzenie mobilne które musi isc na kompromisy.
Jakoś nikt nie narzeka ze na switchu wiedzmin 3 nie dziala w 60fps na ultra
@ChojaK: ale ja użyłem go tylko na przykładzie tego ze idzie zrobić urządzenie z lepszym wyświetlaczem i większa mocą która daje 70 fpsow w forzie horizon 5 tylko tyle, nie obchodzi mnie cena, wsparcie ani nic innego bo nie o tym mowa.

Teraz jest to urządzenie które kosztuje bardzo dużo a jeśli Steam by je zrobił kosztowałoby 10k i nikogo by na nie nie było stac - okej. W takim razie
idzie zrobić urządzenie z lepszym wyświetlaczem i większa mocą która daje 70 fpsow w forzie horizon 5

@reevo2: Powodzenia z chłodzeniem, zasilaniem i przenoszeniem takiego urządzenia. Skoro wydaje ci się, że jest możliwe stworzenie takiego urządzenia to jak myślisz dlaczego Valve nie zdecydowało się na wydanie mocniejszej wersji Steam decka?
@meh0wski: Nie wydaje mi się tylko stworzono takie urządzenie XDD AYA Neo 2, pomijając fakt ze cały czas mam na myśli przyszłe lata a nie teraźniejszość https://youtu.be/A79nuy31QqQ.

Jest możliwe, jest drogie, ekran w SD jest tak #!$%@? obrzydliwy ze na niego spojrzeć się nie da a co dopiero na nim grać to wszystko moja opinia powtarzam po raz kolejny za 2/3 lata możliwe ze Steam zrobi druga wersje która będzie już
@reevo2: I kosztuje prawie 5.5k pln, więc porównaj sobie teraz cena/wydajności ze Steam deckiem.
Nikt nigdy nie zapowiadał, że SD będzie urządzeniem mającym wydajność pozwalającą na uruchomienie gier AAA w najwyższej jakości.

cały czas mam na myśli przyszłe lata a nie teraźniejszość

I za parę lat będziesz miał pretensję, że handheldy nie mają 4k i 144fps, a komputery tak.

Jakieś nierealne wymagania miałeś co do tego urządzenia. Nie sprawdzałeś przed zakupem
@Izanagi013: A czemu nie warto? Chwalić można ramexzki bo tanie i się nie da inaczej a powiedzieć ze ohydne to nie bo się nie da? A za rok Steam wypuści wersje OLED za 1k więcej i już się będzie dało i będzie wszystko git?
Wspomniane wyżej tytuły działają głównie w 30/40 fpsach jest to totalnie nie do przyjęcia w 2022 roku


@reevo2: xD weź wytłumacz mi swój tok myślenia który Ci towarzyszył przy zakupie SD, usłyszałeś w żabce jak sprzedawczynie rozmawiają o nim i postanowiłeś kupić?
Chłopie na YouTube jest milion filmów prezentujących co to urządzenie potrafi a czego nie, ludzie prezentują chyba każdą możliwą grę jak wygląda, wszelkie fora komputerowe #!$%@? informacjami o SD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@reevo2: z OLED przyznam rację, powinien być.
Ale pewnie im sie nie kalkulował bo chcieli się zmieścić w limicie cenowym.
A wracając do AYA Neo 2 to nie mogę za bardzo znaleźć ile działa na baterii w najmocniejszym trybie oraz jakie temperatury osiąga i czy potrafi utrzymać wydajność w dłuższym okresie.
Nie wspominając że wsparcie tego sprzętu, części zamienne i obsługa gwarancyjna jest lata świetlene od Valve.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@reevo2: no dobra to co z chłodzeniem? Większą wydajność w mniejszym opakowaniu to wiatraczek bedzie zagłuszał głośniki. A po przegrzaniu CPU i tak zrzuci taktowanie