Wpis z mikrobloga

Pod tym wpisem wrzucamy mało popularne kanały na Youtube, które prowadzą ciekawą serię żeby
było co oglądać w te długie wieczory.

Pan z Loombardu
https://youtube.com/c/PanzLoombardu

Do pracownika lombardu przychodzą prawdziwi klienci chcąc sprzedać/kupić/zastawić towar. Szybki i przyjemny format. Jeden odcinek trwa 12 min, na każdego klienta wypada średnio 4 minuty)

Czekam na Wasze propozycje.

#youtube #polskiyoutube
Helonzy - Pod tym wpisem wrzucamy mało popularne kanały na Youtube, które prowadzą ci...
  • 53
@Jim2Lahey ale tu chodzi o to że w lombardzie możesz zastawić przedmiot żeby np. przeżyć do wypłaty, a później go odkupić. Nie wszyscy chodzą tam sprzedawać sprzęty, lecz je zastawiać za gotówkę. Wiele tam było takich sytuacji że wprost ludzie mówią że potrzebują kasę i po wypłacie przyjdą dana rzecz odkupić.
@Jim2Lahey przecież w większości przychodzi tam patologia, alkusy, itd. normalna osoba pożyczy od rodziny czy znajomych. Nie wymagaj od takich ludzi gospodarowania pieniądzmi. Ci co się dają nagrywać to w większości ta bardziej normalna klientela...
Ten gość pracuje w LOOMBARDZIE, to już taka chyba sieć lombardów, więc to się musi nieźle kręcić, a w dobie nadchodzącego kryzysu pewnie jeszcze obroty sporo wzrosną.
@kravat: ale nawet patusy wiedzą, że lombard/komis nie przyjmuje byle czego, nie wiem na ile to reality a na ile real nawet nie wiem co to za program, pierwszy raz widze :D i też nie wiem jak sie to kręci, jak patrze w necie (lombardy i komisy mają swoje konta wszędzie) na ich ceny, a ogłoszenia tych samych rzeczy od osób prywatnych to sie dziwie, jak to sie kręci, ale ok,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Helonzy: z polskich fajnych programów to "zamknięty świat" o babach w więzieniu. Zrobiło TVP i fajnie to wyszło, porównując do innych tego typu programów to nie ma żadnej beki i w sumie są różne prawne ciekawostki
@kravat: no to dla takich ludzi co im sie chwilowo budzet nie spina to przeciez lepszy bedzie debet w koncie , gdzie odsetki sa naliczane od kwoty debetu w danym momencie. a tu lazenie do lombardu podpisywanie jakis papierow potem znowu trzeba wrocic odebrac. no przeciez to jest archaizm , strata czasu i zapewne pieniedzy- nigdy nie bylem w takim przybytku ale moge sie zalozyc ze na tych pozyczkach pod zastaw
@Jim2Lahey: No tak, w większości przypadków ceny są wyssane z tyłka, ale nie zawsze. Ja np. jak sobie kupowałem elementy oświetlenia philipsa hue, to ze stron internetowych lombardów sporo żarówek i przełączników kupiłem w świetnym stanie po cenach lepszych niż używki z licytacji na allegro czy olxie. Niektóre nawet odsprzedałem ze spoko marżą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)