Wpis z mikrobloga

  • 0
@koojon: U nas ceny domów też wysokie. No dobra, czyli zamiast 70k które ja podałem zakładamy mniej niż połowę, czyli zamiast 11 zdrowych miesięcznych diet mamy... 5? To wciąż nie brzmi jak jakaś tragicznie zła sytuacja.

Oczywiście teoretyzuje, bo nie mam pojęcia jak naprawdę się tam żyje
  • Odpowiedz
@czeskiNetoperek: Murica in a nutshell

Jest jednak inny sposób. Nawet jak przekraczasz dochodami próg że nie łapiesz się na darmowy poród czy tam badania lekarskie to będą do ciebie przychodziły koperty z rachunkami. Najpierw na tysiące aż potem przejmuje to debt collector i je też należy olewać. Na końcu zaczynają do ciebie wydzwaniać i np z rachunku 1000 chcą od ciebie 80 itd. Wiem bo mam trójkę dzieci w USA.
  • Odpowiedz
@zakamuflowany_fetyszysta: dlatego Ci tlumacze ze usa to upadly kraj. Mam tam troche znajomych i takich, ktorzy wrocili. W samym regionie Los Angeles jest wiecej bezdomych niz w calej Polsce. Polska minimalna ma wieksza sile nabywcza niz amerykanska. Zrodlo https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/placa-minimalna-za-pis-przegonila-amerykanska-w-sile-nabywczej-a-zaraz-kolejna/ef2kgxm. Zarcie to maly pikus w miesiecznych wydatkach amerykanskich. W Wenezueli moga za to kupic wiecej benzyny niz w PL :D
  • Odpowiedz