Wpis z mikrobloga

@alahakbar: Zarabiają głównie ubezpieczalnie, a koncerny farmaceutyczne. Zresztą nawet jeśli (bo leki w USA też koszmarnie drogie) to poproszę o źródło tych 70% innowacji, bo wygląda jakby chodziły z biuletynu instytutu IDZD.
  • Odpowiedz
w norwegi tez mnie transportuja taxowka ze szpitala do szpitala ....


bo karetka nie jest od transportu

@alahakbar: z zawałem albo otwartym złamaniem też cie wiozą taksówką? Bo w Stanach to norma, bo koszt karetki jest dla ludzi zbyt wysoki, a nie dlatego, że karetka nie jest od tego.
  • Odpowiedz
Bo w Stanach to norma, bo koszt karetki jest dla ludzi zbyt wysoki,


@CytrynowySorbet:

ble ble ale wiesz ze stanach sa normalnie ubezpieczenia ktore to pokrywaja ale ludzie sie nid ubezpieczają albo wybierają
  • Odpowiedz
ble ble ale wiesz ze stanach sa normalnie ubezpieczenia ktore to pokrywaja ale ludzie sie nid ubezpieczają albo wybierają najtańsze


@alahakbar: No, i te najtańsze są procentowo droższe niż w Polsce składka do NFZ. Amerykanie mają taki zajefajny system, że za usługi ambulatoryjne (czyli złamanie nogi i podobne), które stanowią 90% przypadków styczności ze służbą zdrowia, płacą więcej niż w Europie za kompleksową opiekę.
  • Odpowiedz
@alahakbar: no, z własnej woli się nie ubezpieczają, a nie dlatego, że są wyzyskiwani i ich nie stać xD. Piza tym, jeśli nie mają hiper wysokiego lvl ubezpieczenia, to mają co-pay i nawet na niego zdecydowanej większości Amerykanów nie stać. 56% Amerykanów nie może sobie pozwolić na niespodziewany wydatek 1k i wyżej.
  • Odpowiedz
@CytrynowySorbet: >

dlatego, że są wyzyskiwani i ich nie stać x.


powiedzial wykopek ktory oddaje 45% panstwu zanim dostanie pensje a poznije vat 23 procent i 100 procent podatkow na podstawowy produkt jak paliwoXDDDDDD
a na koniec gowno z tego ma bo wprzychodni kolejka na
  • Odpowiedz
akurat mam rodzine w stanach i mam poglad ile tam ludzie zarbaija po studaich i ile podatkow placa

@alahakbar: no, co tam statystyki, co tam wskaźniki, przecież wiesz lepiej bo TY MASZ RODZINĘ XD podatki to jedno, koszty życia drugie. Stany są droższe niż Europa. Poza tym, oni mają koszty pozapodatkowe, które u nas odpadają jak służba zdrowia, albo po prostu do cen w sklepach nie dolicza się podatków, a
  • Odpowiedz
@CytrynowySorbet: > Stany są droższe niż Europa

no na pewno

szczegolnie dla amerykanow glosujacych na demokratow ktorzy tu przyjeżdżają i pytają czemu paliwo takie drogieXD
bo przeciez w EUropa to wszystko
  • Odpowiedz
@CytrynowySorbet: > Nie powiedział nikt nigdy. To prawackie matoły robią z NO komunistyczny #!$%@?łek.

eee ale cala Amerykanka lewica wskazuje na kraje skandysnawskie jako ziemie obiecana do tego stopnia ze premier dani czy szwecji powiedział Berniemu Sandersowi zeby #!$%@?ł z określaniem ich jako "gospodarke socjalna"

kiedy taka norwegia wzoruje sie na stanach XD
  • Odpowiedz