Wpis z mikrobloga

Planuję wymienić akcesoria do gotowania, szukam czegoś, co nie porysuje mi powierzchni, ale nie chcę drewna, nie jest dla mnie zbyt wygodne.
Rozważam Fiskars Functional Form albo Zwieger Obsidian, ze względu na silikonowe ranty. Ktoś ma w użyciu dłuższy czas i jest w stanie określić czy te produkty są warte swojej ceny?
A może coś innego? Raczej oddzielnie, nie w zestawie, bo nie wszystko jest mi potrzebne. Wolałabym uniknąć łączeń materiałów i drewnianych rączek, cenię sobie brak przymusu jakiejś wyjątkowej dbałości, żeby mi szczeliny nie zapleniały od wilgoci, albo drewno nie napęczniało.

No i też interesuje mnie kwestia zdrowia - parę razy trafiłam na badania o toksycznym wpływie czarnego nylonu na zdrowie, ale jakoś nie mówi się o tym zbyt wiele, widzę też że producenci nie przechwalają się jakimikolwiek certyfikatami jak to jest w przypadku PFOA i PTFE w patelniach.

Ktoś coś?

#gotujzwykopem
  • 44
  • Odpowiedz
@matra: jeśli na coś miałabym wymieniać drewno, to na sylikonowe. Lepiej znosi tyranie od nylonu (mam jedną łyżkę i po kilku latach to ona jest porysowana) i do tego dochodzi ta dyskusyjność czarnego nylonu. Tylko tu wchodzi szukanie czegoś co Ci będzie grało łączeniem materiału, bo często część to sylikon, reszta coś innego, ewentualnie szukanie czegoś całego powlekanego
  • Odpowiedz
@moll: mam na oku całe powlekane (poniżej). Swoją drogą znalazłam właśnie na shopee jakiś zestaw za 40 parę zł z materiału 'silikon BPA' wtf xD

Tadar np ma zestawik trochę pasujący pod moje wymogi, akurat wyrzuciłam z koszyka, ale dokładnie takie, tylko szare https://allegro.pl/oferta/zestaw-lopatek-silikonowych-4szt-przybory-kuchenne-12740746652 i parę zł droższe.
Fiskars i Zwieger to niestety nylon i stąd wątpliwości, bo cena niemała.

Korzystałam też z silikonowych ze stalowymi rączkami, ale ciężkie i
  • Odpowiedz
@matra: ten zestaw całkiem fajny.

Ja akurat używam sylikonowych z plastikowymi rączkami i są lekkie, one nie są typowo do użytku na ogniu, bo od tego mam drewniane
  • Odpowiedz
@matra: niestety jeśli chodzi o zdrowie, to większość tych akcesoriów produkowana jest w Chinach, nawet dla dużych firm, które kojarzyć mogłyby się z jakością i co jakiś czas zaliczają wpadki przy kontrolach, gdy normy przekraczane są wielokrotnie. i tu niestety nie ma znaczenia czy to będzie nylon, silikon, czy inny badziew, bo najbardziej szkodliwe są dodatki wykorzystywane przy produkcji, plastyfikatory, barwniki… więc jak nie można używać ze stali nierdzewnej lub
  • Odpowiedz
łudząc się, że będzie bezpieczniejsze


@RaV_Oyabun: nah, raczej wygodniejsze
kuźwa, nie wiem, może spróbuję się do drewna przekonać ;<
@moll: ergonomia mnie nie przekonuje + klejenia, trochę wilgoci i będzie pleśń
  • Odpowiedz
@matra: no najlepsze są całe z tego samego materiału. Możesz przejrzeć tamten sklep, może będą mieć coś ciekawego i z lepszymi parametrami...

Dlaczego drewniane Cię nie przekonują?
  • Odpowiedz
@moll: garneczki? nic nie znalazłam, ale to z linka wyżej mnie zaciekawiło
drewno nie jest tak giętkie jak nylon, o silikonie nie mówiąc, jest po prostu twarde, jak chcę zgarnąć cokolwiek z patelni to się naskrobać trzeba, podczas gdy czymś miękkim, poddającym się naciskowi, wystarczy przejechać raz - wiesz o co mi chodzi?
  • Odpowiedz
@matra: nie jest giętkie, ale dobrze wyprofilowane zrobi to samo - mam taką jedną szpatułkę bambusową wyprofilowaną właśnie pod zakamarki. Ja mam sporo szpargałów drewnianych i bambusowych, używam ich w trakcie gotowania, bo są dobre i bezpieczne.

Za to faktycznie, jak już kończę pracę i chcę porządnie zgarnąć pozostałości ze ścianek i dna, wtedy biorę szpatułkę sylikonową i używam jej tylko do tego. Nie jest to wiele więcej mycia tak
  • Odpowiedz
@moll: o bambusie to czytałam tyle że włókna są klejone klejem z formaldehydem, idź teraz nie umrzyj na coś xD
Mam jakieś drewniane, spróbuję dać im szansę, ale silikon jakiś też muszę ogarnąć, bo praktycznie codziennie mam potrzebę skorzystania z takiego czegoś ;<
  • Odpowiedz
@matra: kurła, teraz to można umrzeć na wszystko z tego wychodzi xD

Drewniane łyżki moim zdaniem podstawa. Do tego kup na razie jedną szpatułkę całą sylikonową do wygarniania i zobaczysz, czy taki układ Ci pasuje
  • Odpowiedz
byłoby najzdrowiej xD


@moll: dla palca w szczególności xd
poza tym wiesz co masz pod paznokciem? we! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

bo
  • Odpowiedz
@moll: palcami byłoby najlepiej ;) w azbestowej rękawicy

jakoś tak swojsko największym uczuciem darzę grzyby i bakterie na moich drewnianych ;) gdzie mogę to używam stalowych i drewnianych, ale mam też trochę z tworzyw sztucznych, do zastosowań, gdzie trzeba „wymyślne” kształty

moja babcia uwielbia używać swoją starą… aluminiową patelnię, ma 91 lat, biega, skacze, rozwiązuje krzyżówki, a przecież wg badań, to już powinna mieć 10x Alzheimera, a najlepiej dawno nie
  • Odpowiedz